Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem tudom mi az igazság,...

Nem tudom mi az igazság, Mohamednek tényleg gyermekfelesége volt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagyon jártas a témában, tegnap hallottam ezt, de talán csak pletyka, hogy pedofil volt egy vallási vezető.

A katolikus papokról is mondják, de azok legalább titokban csinálják, tudván, hogy rosszat tesznek, de nem hiszem, hogy tisztelni lehetne egy vallás vezetőjét, sőt, megalapítóját, ha ilyen szörnyűséget tenne.



2019. febr. 20. 03:01
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Ne már, nem szidalmaztam, kérdeztem, vagy azt sem szabad?
2019. febr. 20. 04:00
 2/33 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
73%

Hagyd, csak trollkodik az első :)


Én azt olvastam, hogy nem magasabb a gyerekbántalmazók aránya a keresztény egyházon belül, mint a "külvilágban", ott inkább az a probléma, hogy paplétükre teszik és még el is tussolják.


Hogy a fő kérdésre válaszoljak, ha tényleg érdekel: vlóban volt egy elvileg kilencéves felesége, ha csak a puszta tényekre vagy kíváncsi. De sokminden árnyalja ezt, kezdve onnan, hogy

- messze nem biztos, hogy kilencéves volt

- ismert, hogy a lány megéréséig nem hálták el a házasságot

- a házasságnak szociális funkciója volt (özvegy- és árvaellátás)

- a gyerekházasság a közelmúltig bevett gyakorlat volt világszerte

...stb.

2019. febr. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
49%

A római katolikus egyház papjai között Németországban egy egyházi adatok alapján készült felmérés szerint több mint 1670 pedofil pap volt a világháború óta, ez csak a felderített esetek száma. Minden második héten felbukkant egy újabb pedofil katolikus pap. Szerinted ez a normális arany?

Vigadó érsek szerint a Római Katolikus Egyház rendszerszintű problémája hogy homoszexuális hálózat van a klérusban, és a pápa fedezi a buz-I papok vadászatait

2019. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Lásd McCarrick buz-i bíboros esete
2019. febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
56%
Mohamednek volt egy 6 éves felesége, a naszejszakat a lány 9 éves korában hálta el az akkor 50+ os öreg Mohamed.
2019. febr. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

"- ismert, hogy a lány megéréséig nem hálták el a házasságot"

Igen, volt egy ilyen szokás.

Úgy tudom, 12 éves korától számított érettnek a lány.

Aztán ki hogy tartotta be ezt...

2019. febr. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

Valójában nem lehet tudni pontosan hány éves volt Aisha. A Korán nem ír erről, más forrásokban pedig eltérő adatokat lehet kiolvasni az életkorát illetően. Rosszindulatú gyűlölködő emberek kiragadják azt ami szerint 9 éves volt és tényként közlik, majd pedofíliával vádolják. Mohamed próféta többi felesége pedig egyértelműen nem volt ennyire fiatal. Többségük özvegy mikor feleségül vette, volt aki 50-60 éves.

Ahogy előttem is írták a többnejűségnek szociális funkciója van az iszlámban. Nem a férfiak vágyainak kielégítését szolgálja.

2019. febr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Próbáltam több helyen utánanézni, de sehol sem találtam.

Szóval Ajsa volt az, a barátja lánya, mégpedig kilenc évesen!

Elképesztő!

Ezek szerint gondolom az Iszlám ma sem tiltja az ilyesmit?

Talán a többnejűség miatt van, mert az nem a nőbőségről szól, hanem a nőhiányról, hiszen ha egy embernek tíz felesége van, akkor kilencnek meg egy sem, így nem győzik kivárni, hogy a lányok megérjenek.

Vajon hol lehet azt megnézni, hogy az Iszlám szokásai ma milyen korhatárt engednek meg ezzel kapcsolatban?

2019. febr. 20. 10:41
 9/33 anonim ***** válasza:

Egyik legjobb barátnőm nagyon vallásos líbiai. A családja csak az egyetem elvégzése után engedj egyáltalán randizni. Most már a legtöbb iszlám országban nincs többnejűség. Sok helyen tiltakoznak a gyermekházasságok ellen is. Ez inkább kultúrálisan volt jelen.

Egyébként a Bibliában is van olyan rész ahol az öreg (már nem emlékszem a nevére) a 2 lányával elmegy valahova. Aztán a két lány magányos lesz és amikor az apjuk elalszik akkor mindkettő annyiszor csináltatja fel magát hogy 2 külön nemzetség alakul ki a gyermekeikből. Ennek ellenére mindenhol tiltott a szülőkkel való együttlét.

Csak gondolj arra, hogy a nagyszüleink idejében is mennyire mások voltak a szokások, nem hogy Mohamed idejében.

2019. febr. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
54%

"Szóval Ajsa volt az, a barátja lánya, mégpedig kilenc évesen!"


Nem olvastad el amit írtam? Vagy nem tetszett a válasz? Nem lehet pontosan tudni hány éves volt.



"Ezek szerint gondolom az Iszlám ma sem tiltja az ilyesmit?"


Az iszlám nemi és szellemi értséghez köti. Tehát ez nem egy fix életkor. Lányoknál a nemi érettség 12-13 éves kor körül van. Ezért sem hihető hogy Aishát 9 évesen vette feleségül. Szellemi érettség történelmi korszakonként változó. Ahhoz hogy valaki ma fenntartson egy családot minimum érettségi kell de leginkább egy szakma vagy diploma. Ez azt jelenti hogy legalább 18-20 éves kell hogy legyen.



"Talán a többnejűség miatt van, mert az nem a nőbőségről szól, hanem a nőhiányról, hiszen ha egy embernek tíz felesége van, akkor kilencnek meg egy sem, így nem győzik kivárni, hogy a lányok megérjenek."


A többnejűség jelenleg ritkán fordul elő az iszlám világban. És ahogy korábban írtam szociális funkciója volt mert az özvegyek ellátását célozta.

2019. febr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!