Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor mi a különbség a...

Most akkor mi a különbség a falusi CSOK és a sima CSOK között? Mert én nem látok különbséget.

Figyelt kérdés
2019. febr. 21. 13:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el, most találtam én is csak cikket erről, szerintem a falusi CSOK arra fog koncentrálni, hogy falun vegyenek az emberek házat.

Ez szép és jó meg minden, csak mi a francból tartsa fel a házat mikor legfeljebb a dunántúli falvakban tudnak megélni az emberek. Itt Kelet-Magyarországon egyre jobban ürülnek ki a falvak, mert alig van megélhetés. Ami van az is a városokban, előbb-utóbb meg az órás ingázást nem fogják már bevállalni az emberek és a városba költöznek.

2019. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Falusi csok? Ne már.

Nincs vállalt gyermekszámhoz kötve (1 a kamattámogatás) és szabad felhasználású.

2019. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Falun használt lakásra is jár ugyanaz az összeg, ami máshol csak új építésű lakásra.
2019. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fele jár.
2019. febr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Ugy értelmezem, hogy felújításra is használható illetve használt házra az 5 ezer alatti falukban.

Kérdés, hogy aki esetleg kihasznàlja, az hol fog dolgozni? Hova megy orvoshoz, hol vásárol be, hol vesz le pénzt stb?

Ezek a faluk nem véletlenül néptelenedtek el, semmi nincsen. Kénytelen vagy a közeli városba járni dolgozni, iskolába, orvoshoz, boltba stb.. A mindennapi bejarassal meg sok idő és pénz megy el, kocsit célszerű fent tartani.

Nem biztos, hogy megèri falura költözni, ha az életed a városban éled.

2019. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Nem a falura költözésben, hanem a faluban maradásban segít ez a pénz. Ha vállalod, hogy falun maradsz, és szülsz 3 gyereket, akkor gyakorlatilag kapsz ingyen egy házat. És még az építkezéssel sem kell bajlódnod, vehetsz egy használtat. (A mai helyzetben nem könnyű egy falusi ház ötmilliós felújításához kivitelezőt találni, miközben a városokban sorban állnak a százmilliós társasház-építkezések.)

Munkahely ettől nem lesz, nem is ez a célja. Az egy másik, sokkal nagyobb, sokkal nehezebben megoldható probléma. De ha összehasonlítod azzal, hogy felköltözöl városra, felveszed a 10M CSOK-ot, hozzá még 20M hitelt egy új építésű lakáshoz, 50 éves korodig a fizetésed harmadát elviszi a lakáshitel, és még a szülőfaludat is otthagytad... Ehhez képest egy ajándék házban rendőr/postás/óvónő fizetésből megélni, esténként pedig a gyerekekkel focizni a kertben nem is biztos, hogy olyan rossz ajánlat.

2019. febr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
És miért kell falun maradni? Parasztkormánynak ez tetszik?
2019. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyes emberek mit gondolnak a faluról? A falu nem tanya! Én is falun élek, van iskola, van óvoda, van háziorvosi rendelő, több bolt, Polgármesteri Hivatal. És igen, helyben kevés a munkalehetőség, de a legközelebbi város 20 km-re van, én is oda járok nap, mint nap dolgozni. Semmi pénzért nem költöznék be a városba. Simán be tudok járni a városba dolgozni, de marhára nem mindegy hogy van egy családi házam 3 szobával, nagy udvarral egy csendes, nyugodt utcában, ahová simán kiengedhetem a gyerekemet játszani a többi gyerekkel együtt, akik szintén az utcában laknak.

Amúgy én nem hallottam erről kérdező, amit írsz.

2019. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Valami segítsen már nem értek valamit. Én is falun lakok van egy családi házunk (Magyarnándor). Felújításra is felvehető ugye 2 gyerekre 1millio 4. Ugye felújításra csak a fele 700ezer Ft. Na de most meglevő hazunkra is vagy csak ha veszek egy használtat erre nem tér ki.
2019. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Amúgy elhiszem hogy vannak olyan faluk ahol nincs semmi de azé van sok kivétel pl Magyarnándor. Rendes tiszta falu fogorvos háziorvos posta bolt minden van ami kell 10kmre van a legközelebbi város.
2019. febr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!