Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kell fizetniük?

Mit kell fizetniük?

Figyelt kérdés
Iskolai verekedés során eltörték a szemüvegem. (Nem én kezdtem a verekedést, nem én vagyok a hibás). A szemüveg nem javítható teljesen új kell. Az új szemüveg árát kell meg téríteni vagy a régiét amit eltörtek?
2019. febr. 21. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Az új szemüveg árát! Egyértelműen! Mindenképpen beszélj erről az osztályfőnökkel, javaslom legyen jelen az egyik szülő is.
2019. febr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bírósági ügy lett belőle. Nem egy egy ember volt ellenem. Földön feküdtem és 3-4 ember ütött, tépte hajam, rángatott. Nem lehet ezt már iskolán belül el intézni, kicsit durva ahoz a helyzet
2019. febr. 21. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináltasd meg az új szemüveged a számlát rakd el. Ehhez kártérítési per fog kelleni amiben felmutathatod a keletkezett kárt. Büntetőeljárásba csak elitélik őket, kártérítéshez külön per kell. A kártérítési perben erkölcsi kártérítést is kérhetsz és a perköltség megtérítését is. Persze más kérdés, hogy ki tudják-e fizetni vagy sem.
2019. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a kártérítési per az polgári pernek minősül, tehát neked ügyvédet kell találnod aki elvállalja és fizetned a per-t és az ügyvédi költségeket és eltarthat 1-2 évig. Ha csak a szemüveg árát akarod ez által nem biztos, hogy megfogja érni.
2019. febr. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
80 ezer forint volt az új szemüveg, számla van kérve róla
2019. febr. 21. 18:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve, köszönöm a segítséget
2019. febr. 21. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!