Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki értelmes tanács?

Valaki értelmes tanács?

Figyelt kérdés
sziasztok! olyan embereket keresek akik jártasak a családi vezetéknév vagy utónév vagy mindkettő hivatalos megváltoztatásában...nagykorú vagyok tehát a kérelmet nem szülő kezdeményezné az apai vezeték nevet le venném és változtatnám anyai vezeték nevére valamint a keresztnevet is változtatnám egy nem magyaros hangzású névre ami ez esetben a Szániva név lenne ami Angol eredetű de ma már engedélyezik hivatalosan is Magyarországon bár sokan nemis hallottak még erről a női névről. Viszont az anyakönyvvezető a magyar hagyományoktól eltérő hangzású, magyartalanul képzett neveket csak különös méltánylást érdemlő esetekben engedélyez...nem tudom az én név választásom ebbe a kategóriába tartozik e és ha igen akkor mik ezek a különös méltánylást érdemlő indokok...tehát akinek van tapasztalata ebben az ügyben az kérem irjon nekem akár privátban is köszi:)
2019. febr. 24. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha rajta van a listán a név, akkor nem kell indokolni
2019. febr. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különös méltánylást érdemlő indok pl. egy olyan szülő vagy nagyszülő, amelyik olyan kultúrkörből származik, ahol az ilyen keresztnév elfogadott. Ha jól tippelek, akkor a Saniva név szlovén, onnan a Szániva, tehát ha van szlovén felmenő akkor van indok erre a keresztnévre.
2019. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi 1es és 2es (:
2019. febr. 24. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézet utónévjegyzékében szerepel. Úgyhogy nincs akadálya erre változtatni.

[link]


És amúgy ez a név egy norvég szenttől ered.

[link]

2019. febr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszi a linket 4es (:
2019. febr. 25. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!