Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is csak annak...

Szerintetek is csak annak kellene legyen szavazati joga, aki nettó adófizető (net taxpayer)?

Figyelt kérdés

2019. febr. 25. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Szerintem minden 18. életévét betöltött magyar embernek kell hogy legyen, aki a közügyek gyakorlásától jogerősen eltiltva nincs.
2019. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy mért kell zárójelbe oda írni angolul? Szerinted túl sokan nem értik a magyar kifejezést?
2019. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Én inkább iskolai végzettséghez kötném.
2019. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Te valami fogyi vagy? :D
2019. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%
Ez valami fogyi.
2019. febr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ráadásul kiír egy kérdést a jelentős lélekszámú magyarországi angol anyanyelvű bevándorlóknak.
2019. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én konkrétan a világon az összes embertől elvenném a szavazati jogot és az összes ország irányítását más élőlényekre bíznám. Ezt meglépték volna már rég élhetőbb lenne a bolygónk.
2019. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem iskolai végzettséghez, (minimum érettségi) és pszichológiai alkalmassági teszthez kellene kötni, amiben megvizsgálnák többek között, hogy egyáltalán felfogja-e a súlyát az egésznek és valamennyire legalább tudatos-e a szavazó.
2019. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Jelenleg minden nagykorúnak van szavazati joga. Így ha eben bármi korlátozás lépne életbe, az az emberek szavazati jogának ELVÉTELÉT jelentené, azaz jogtalanságot. Ez pedig lehetetlen, nem foszthatsz meg senkit egy ilyen alapvető jogától amije már van neki, csak mert neked nem tetszik ahogyan szavaznak.

Az, hogy a JÖVŐBEN, teszel-e valamiféle előfeltételt a KÉSŐBB nagykorúvá válók számára, ami alapján megkapják vagy nem kapják meg a szavazati jogukat, az más dolog, de el nem veheted attól akinek már joga.

2019. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Én konkrétan a világon az összes embertől elvenném a szavazati jogot és az összes ország irányítását más élőlényekre bíznám."


Sakálokra? Vagy lovakra? Netán fűzfákra?

2019. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!