Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kiderült, hogy a lakásomba...

Kiderült, hogy a lakásomba olyan külföldi személyek regisztráltak be lakóként, akikről sosem hallottam. Ez milyen bűncselekményt jelent?

Figyelt kérdés
2019. febr. 27. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Nem érdekes, milyen bűncselekmény, mi a neve.

Tegyél feljelentést, majd az illetékesek kivizsgálják és nevet adnak neki.

2019. febr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ConnectCare ***** válasza:
Szerintem ez nem bűncselekmény. El kell menni az okmányirodába és ki kell őket jelentkeztetni.
2019. febr. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A bejelentéshez kell a tulajdonos aláírása, ergo ha bejelentkeztek és nem te írtad alá a papírjukat, akkor okirat hamisítást követtek el.

Hacsak nem adtál valakinek meghatalmazást, hogy helyetted eljárjon ügyekben, mert akkor ő megtehetted akár a tudtod nélkül is. Ahogyan ha nem te vagy a lakás tulajdonosa csak bérlője vagy vagy a tulajdonos rokona, akkor ő is aláírhatta a te tudtodon kívül és akkor nem követtek el bűncselekményt.

2019. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
100%-ban én vagyok a tulajdonos. Senkinek nem adtam meghatalmazást, hogy eljárjon helyettem
2019. febr. 28. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!