Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követtem el szabálysértést/bűn...

Követtem el szabálysértést/bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Vettem egy ismeretlen férfitől egy telefont, aminek nem tudta a kódját, mert elfelejtette, DE állítása szerint az övé, én jóhiszeműen megvettem mivel elég jó árat mondott rá. Rákérdeztem nem lopott-e a telefon azt mondta nem.

Én bevittem egy GSM-boltba, egy normálisabba nem ilyen putris tudjuk mibe, ahol az adásvétel előtt mondták, hogy meg kell adnom a személyigazolvány számom, lakcímem, telefonszámom, nyilván ha loptam volna, akkor azt mondom, hogy akkor hagyjuk a dolgot.


Csak azért kérdezem, mert elmeséltem ezt a sztorit egy ismerősömnek és ő azt mondta, hogy emiatt bajba kerülhetek.


Kérdezem én, hogy miért? Úgy tudom ilyen kis értékben nem kötelező adásvételit írni, Ő kétszer is kijelentette, hogy az övé a telefon, csak elfelejtette a kódot, én jóhiszemű vevő vagyok, nem vagyok rasszista, hogy csak mert C. akkor tuti lopott


Elvileg ártatlannak kellene lennem, míg bűnösségem be nem bizonyosodik, márpedig az tuti nem fog, mert nem loptam.


Ha ez alapján mégis az ismerősömnek lenne igaza akkor: 1, Milyen büntetésre számíthatok / minimum mennyi, maximum mennyi? /


2, Ti mit tennétek ezek után?



2019. jan. 18. 14:56
 1/10 anonim ***** válasza:

"Elvileg ártatlannak kellene lennem, míg bűnösségem be nem bizonyosodik, márpedig az tuti nem fog, mert nem loptam."


Ez azért nem teljesen így van. Egyrészt bizonyítanod kell, hogy jóhiszeműen vásároltál. Ezen máris elbuksz, ha egy cigánytól az utcasarokról vásároltad a telót, mert nem lesz bíró, aki ezt jóhiszemű vásárlásnak fogadja el.

Még rosszabb a helyzet, ha orgazdasággal vádolnak meg, ami előfordulhat, ha a dolgot eladó "úriember" később megpróbálja rádverni a balhét. Ez már 5-10 évig terjedő kategória.



"Ti mit tennétek ezek után?"


Még elvinném néhány GSM boltba eladásra kínálni, hátha előbb-utóbb lebukom a lopott cuccal valahol.. (-.-)|

2019. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Na.. közben alaposabban utánanéztem: alacsonyabb érték esetén (HUF<500e) az orgazdaság büntetési tétele 2 év lehet. Ha már eladtad a telót, akkor sokat nem tudsz tenni szerintem.
2019. jan. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért, ha magyartól vagy némettől veszem akkor más a helyzet? És mi számít akkor jóhiszemű vásárlásnak, ha nem az, hogy igaznak hiszem azt amit ő mondd, hogy ételre kell a pénz?


És ha tegyük fel ebből valami gondom lesz, és tényleg ezzel vádolnának meg jobban jönnék ki belőle ha azt hazudom inkább, hogy találtam és eladtam, mert akkor nem orgazda lennék...?

2019. jan. 18. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha bejelented a rendőrségen az nem javít a helyzeten?


Nekem mondjuk az az érzésem, hogy nem emiatt fognak elítélni, hacsak nem valami más miatt akarnak lecsukni.

2019. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Orgazda ne makkor vagyok, ha tudom, hogy lopott mégis megveszem? Ha úgy tudom, hogy az övé a dolog akkor miért lennék az? Simán lehet ilyen, hogy valaki elfelejti a jelszavát, én is felejtettem el nem egyszer pl. facebook jelszót, csak annyi hogy tudtam kérni e-mail címre másikat, de telefonon nem tudsz, illetve ha tényleg éhezik és megszorult, szerintem inkább adja el valaki áron alul a telefonját, mint hogy éhen haljon.
2019. jan. 18. 16:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Soha nem csináltam semmit, rendőrségen is csak egyszer voltam mert láttam, hogy megvernek egy srácot.
2019. jan. 18. 16:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A jóhiszemű vásárlás nem egyenlő azzal, hogy hülyének tetteted magad.. ezt hiába játszod el, senki nem fogja bevenni. A vásárláskor a telefon származása - enyhén fogalmazva is - erősen kétséges volt, amely kétséget a vásárlás körülményei méginkább megerősítettek, ezek alapján a dolog megvásárlása és továbbértékesítése erősen orgazdaságra hajazó cselekménnyé nőtte ki magát..
2019. jan. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9703..


Bukik a jóhiszeműség, mivel ilyen olcsón, ilyen feltételekkel csak lopottat kaphatsz; szóval nem vélhetted úgy, hogy legális a dolog.

2019. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
adásvételit pontosan azért írunk, hogy legyen róla dokumentum, hogy jóhiszeműen vetted. az adásvételiben írásban jelenti ki az eladó, hogy jogos tulajdonosa az eladott terméknek. hogy szóban neked mit mondott, azt hogyan bizonyítod a bíróságon? főleg akkor, ha az eladó mást állít az elhangozttakról, mint amit akkor és ott mondott?
2019. jan. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg még főlegebb, ha az eladóról az égvilágon semmit nem tudsz. Még azt se tudod bizonyítani, hogy tényleg létezik az illető eladó.

Örülj, ha nem téged vádolnak meg a lopással.

Bármelyik tolvajnál/rablónál megtalálják a bűnjelet, akkor azt soha nem ő szerezte (elmondása szerint), hanem egy ismeretlentől vásárolta, akiről pontos személyleírást tud adni: oldalt voltak a fülei, és a szemeivel időnként pislogott.


De a két kérdésed alapján úgy gondolom, hogy te tényleg be vagy szarva a telefon miatt, és egy esetleges büntetőügyben is úgy fogják találni, hogy te nem gonosztevő vagy, csak kicsit csökkent értelmű, befolyásolható, és meg fogod úszni legrosszabb esetben egy bírói megrovással. Börtöntől meg ilyesmitől nem kell félned.

2019. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!