Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalosan, hogy van? Ha az...

Hivatalosan, hogy van? Ha az egyik fél sem rendelkezik a saját vagyonáról házasságkötés előtt, akkor utána minden feleződik autómatikusan?

Figyelt kérdés
Most örököltem egy ingatlant,a fele egyből a férjem tulajdonaba lesz?Tehat a foldhivatal az ő nevére jegyzi be az 1/2 részét?
2019. febr. 28. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a tied marad.
2019. febr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A hozott ingó és főleg ingatlan ( a házasságkötés előtt már megvolt) és az örökség csak az örököst illeti az nem közös.A házasság felbontásakor csak a házasság ideje alatt szerzett közös vagyon felett lehet osztozás a magánvagyon felett nem.
2019. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha az ingatlan örökség házassàgkötés után történt akkor mi a helyzet?
2019. febr. 28. 15:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is csak te orokolted. Nem kozos.
2019. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Öröklés és ajándék házasságban is magánvagyonnak számít.
2019. febr. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a saját vagyonodnak számít, de teheted közössé is, erre vigyázni kell! Például, ha eladod és együtt vesztek belőle közösen. Utólag már vitatéma lehet belőle.


Viszont, ha eladod és veszel az árán egy másik ingatlant a te nevedre és a szerződésbe beleírják, hogy ez abból származik, akkor tiszta a pénz eredete (különvagyon). Nekem beleírta az új adásvételibe, hogy a másik ingatlan árából vásároltam.

2019. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!