Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Még akkor is köteles vagy...

Még akkor is köteles vagy fizetni a közüzemi díjakat ha egyáltalán nem használsz közüzemi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy valakinek van egy teljesen kifizetett háza viszont elköltözik mondjuk egy munkásszállóra hogy az ottani közeli gyárban dolgozzon ...


Olyan helyzetben is köteles fizetni a víz , villany , gáz , stb . , számlákat annak ellenére hogy nem is tudná felkapcsolni a konyhájában a villányt még akkor is ha akarná ?


Olvastam egy két furcsa hozzászólást ezzel kapcsolatban szóval azért kérdezem .



2019. márc. 1. 05:41
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Biztos hogy fizetni kell.

Ez most kb ugyan az mintha lenne tv szolgáltatás, de amúgy nem kapcsolom be a tv-t, kell-e fizetnu érte?


Vagy lemondod a szerződéseket és megoldva. Bár szemétszállítást és hasonlókat nem tudom le tudod-e mondani, mondjuk az máshogy is működik mint a pl a villany

2019. márc. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Aha szóval le lehet mondani az ilyen fajta szerződéseket ...


Én is úgy tudtam csak az az hogy egy másik threadben azt olvastam hogy valaki még akkor is köteles fizetni a közüzemi díjakat ha a börtönben van , amit nagyon furcsáltam , de így már érthető .

2019. márc. 1. 05:54
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha valaki börtönben van és nem mondta le, akkor fizetnie kell. Bentről ő aligha fogja tudni, hozzátartozójával kell elintéznie.
2019. márc. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Magyarországon mindig fizetni kell, ez a lényeg.
2019. márc. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az alapszolgáltatás fenntartása végett igen.
2019. márc. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden szolgáltatónál van egy alapdíj, ezt minden esetben fizetni kell, amíg él az, akinek a nevére kötötték a szerzödést.

Ugyanis a szerzödéssel igénybe veszed a szolgáltatási lehetöséget.

Ez kb olyan, mint ha bérelsz egy autót, a bérletet akkor is fizetned kell, ha a ház elött áll évekig a jármü.

Az áram, víz, gáz szolgálatatást meg lehet szüntetni (kiköttetni), akkor egyszeri díjat számolnak fel a kikötésért, ezután nem kell az alapdíjat sem fizetni. Viszont ha újra használni akarná valaki ezeket, akkor azokat újra be kell köttetni, ami szintén nem olcsó mulatság.

2019. márc. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy adott ingatlanban fennáll az a lehetőség, hogy bármikor kinyithatod a csapot és jön a víz, felkapcsolod a kapcsolót és világít a lámpa, illetve kinyitod a gázcsapot és be tudod gyújtani a tűzhelyet, pénzbe kerül a szolgáltatónak. Fenn kell tartania az elosztóhálózatot egészen a te házadig és be kell szereznie azt, amit eloszt (vizet, elektromos energiát vagy épp földgázt). Így hát ha semmit sem használsz ezekből, akkor is van fizetési kötelezettséged valamilyen alapdíj formájában.

Ám ha úgy döntesz, hogy erre semmi szükséged, kérni kell a szolgáltatási szerződés megszüntetését. Ekkor a szolgáltató kiköti a hálózatát, hiába kapcsolgatod a villanyt, hiába nyitod ki a csapot, hiába tekered a gázkonvektor gombját, nem történik semmi. Ilyenkor alapdíj sincs, hiszen neked nem szolgáltat a szolgáltató.

2019. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

En nem fizetek joforman semmit az ures hazamra. Es semmilyen szolgaltatas nincs kikotve.

A villanyora leolvasas alapon van, fogyasztas nincs, elore be lett fizetve egy osszeg, abbol vonogatjak az alapdijat.

Vizora szinten, fogyasztas nincs, alapdij sincs.

Szemet szinten felfuggesztve.

Gaz nincs.

Netet magammal vittem, athelyezesi dij lesz csak.

Ha holnap hazakoltozom, siman tudok hasznalni mindent.

2019. márc. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem Magyarországon élek, és kissé meglepődtem a válaszokon.


Nekem van víz- villany- gázórám, és annyit fizetek, amennyit fogyasztok.


Például júliusban sosem vagyok otthon, valamennyi áramot fizetek, mert megy a hűtő, de sem vizet, sem gázt nem fizetek.

2019. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Magyarországon is az alapdíjat kell fizetni, pár száz forintokat
2019. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!