Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha kiderül örökség elcsalása,...

Ha kiderül örökség elcsalása, annak milyen jogi következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 1. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Póthagyaték.

De mit értesz "örökség elcsalása" alatt?

2019. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 bankszámlaja volt az elhunytnak, az egyikre ment a nyugdija és arról költött, azon vokt a lekötött betét. Ehhez a számlához nem volt haláleseti kedvezményezett, tehát ment volna a hagyatékba. Halála előtt 4 nappal ez a pénz (megtakarítás) néhány napra "eltűnt", majd átkerült a halálozás utan 10 nappal egy másik számlájára amely csak úgy volt de nem volt rajta évekig pénzmozgás. Ehhez a számlához volt haláleseti kedvezményezett(az, aki mindkét számlához hozzáférhetett). Igy hogy az egyik számlárol eltüntette a pénzt, kizárta a testvérét az örökségből és a teljes összeg az övé.
2019. márc. 1. 19:59
 3/12 A kérdező kommentje:
A kérdésem az, hogy ez csalás, büntethető?
2019. márc. 1. 20:00
 4/12 anonim ***** válasza:
Bizonyíték?
2019. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Minden van sajnos
2019. márc. 1. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Éppen emiatt kell kérni írásban, és mellékelni kell annak igazolását, hogy Te vagy az örökös. Ez persze csak akkor megy, ha megvolt a hagyatéki tárgyalás, és elkészült az örökség felosztásáról szóló határozat. Az, hogy te a gyermeke vagy az elhúnytnak, még nem igazolás, abban az esetben sem, ha egyetlen gyermek vagy. (Lehet pl. végrendelet) Addig a banknak az elhúnyt bankszámlájáról csak a közjegyző részére van joga bármi információt kiadni, minden más esetben banktitkot sértenek. (A közjegyző meg ilyet nyilván nem fog kérni...)


Felmerül a kérdés: Milyen forrásból tudod, hogy idegen személy bontotta fel a betétet? A bankszámlakivonaton ez nem szerepel...

2019. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 apababa ***** válasza:
Lehet én olvastam rosszul, de a számla mozgás a halál elött 4 nappal történt . Milyen büncselekményről beszélsz? Életében az ember azt csinál a pénzével amit akar. Ha esetleg valaki rábeszélte az elhunytat még életében hogy utalja át ezt a pénzt egy másik számlára az sem büncselekmény. Az örökség az ami megmarad .
2019. márc. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!

A halál napja után IS történt egy utalás, ami ugye nem lenne jogszerű!

2019. márc. 5. 09:02
 9/12 Kocsmárné Éva válasza:
A bankszámláról még életbe létkor történő bármilyen pénzmozgás legális, ha azt az illető vagy meghatalmazottja tette. A másik számlára történő bármilyen későbbi pénzmozgás -akár 1 perccel, akár 5 nappal a halál után- már többféle bűncselekmény gyanújára ad okot. Ekkor lehet az adatok birtokában pót- hagyatéki eljárást kérni, ha az már lezárult, (ha még nem, akkor a bizonyitékokat dokumentálva az ügyiratokoz csatolni), de a bizonyitás érdekében -mivel a közjegyző nem nyomozó hatóság- azonnali feljelentést is kéne tenni, csalás-lopás alapos gyanúja, bizonyitékok eltitkolása, és még néhány indok alapján.
2019. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 apababa ***** válasza:
Elovastam még egyszer, de azt irod a halál utáni számlamozgás nem kivét volt hanem betét. Az hogy milyen pénzt tett be egy közös számlára az már nem bizonyítható szerintem. Én nem érzékelek büncselekményt.
2019. ápr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!