Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudnám egy közvetlen...

Hogyan tudnám egy közvetlen hozzátartozóm ingóságait megkapni, ha nem akarom vállalni a temetését?

Figyelt kérdés

Komplikált az ügy, az egyik szülőm hollétéről fogalmam sincs (mivel egyetlen élő rokon vagyok, gondolom a hatóság úgyis megtalál, ha valami történik), de azt tudom, hogy nincs saját lakása, albérletben van valószínűleg. Nekem csak az a pár használati és dísztárgy kellene, amiknek nincs nagy értéke, vagy legfeljebb csak számomra. (vasalódeszka, szárító, fényképek, esetleg pc, tv)

Ezekről is le kell mondanom, ha az államra akarom hagyni a temetését (tehát lemondok az örökségről, ami gyakorlatilag kimerül a fent említett tárgyakban, mert mása biztosan nincs)? Vagy abszolút hibás az elképzelésem?

Teljesen tájékozatlan vagyok ebben a témában, még senki közeli se halt meg, hogy láthassam az ügy menetét, és nincs senki a közelemben, aki jártas lenne a jogban. Válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 26. 16:29
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Nem csodálkozom ha a szülő nem akar látni.
2019. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha elmesélném az életem, mindkét szülőm te magad köpnéd arcon, de nem lelki boncolgatást kértem (akkor nem ide és nem így írom a kérdést), hanem jogi tanácsot.

Kérem, hogy csak az szóljon hozzá, aki érdemben tud segíteni, köszönöm!

2019. febr. 26. 17:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában ilyen használati tárgyakat nem vesznek fel a hagyatékba. Csak ha nagy érték, festmény ilyesmi. Ilyenek akkor kerülnek be ha valamelyik örökös kifejezetten kéri, például több örökös van és nem tudnak egymás között megegyezni mi kié legyen, de alapvetően ezeken nem szokás hagyatéki tárgyalás keretében osztozkodni, hogy vasalódeszka meg asztalok de még a háztartási gépeken sem. Ha hozzájuk férsz és nem lehet másé, például élettársé, lakótársé akkor nyugodtan magadhoz veheted őket, főleg albérlet esetében jobb is elvinni mielőtt a főbérlő kidobja, hogy ki tudja adni másnak a lakást. Ha nincs semmi de semmi más érték amiből a temetés költsége levonható akkor viszont lehetséges, hogy az önkormányzat keresi majd esetleg ezeket rajtad, akkor egyszerűen átadod nekik.
2019. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Használati tárgyakat nem veszik figyelembe. Most komolyan. Mit fog kezdeni a fényképekkel az állam? Persze, hogy elviheted.
2019. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!