Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ittasan autóval menekültem...

Ittasan autóval menekültem verés elől és megállítottak a rendőrök (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Egy faluban (ahol nem ismerek senkit, így könnyű célpont voltam) pár balhézni vágyó fiatal betalált engem. Meg akartak verni többen úgy, hogy én nem is ismerem őket. A kocsmában több embert is megütöttek, akik kiálltak mellettem, de komolyabb baja nem esett senkinek. Féltettem az autómat is, mert valaki beleütött ököllel. A rendőrség kihívása után elmentek, de a rendőrök nem vittek el senkit. A helyiek azt mondták, hogy ne menjek ki, mert várnak rám és ezek vadállatok. Állítólag az egyik már volt börtönben és a faluban is eléggé balhésak. Ketten azt hazudozták mindenkinek, hogy minden mindenféle lejárató dumát mondtam nekik, így sokszor nem is értettem, hogy miért kötekszik velem minden második ember. Nem tudtam senkinél sem aludni és nagyon féltettem a testi épségemet, így amikor mondták, hogy most el tudnék menni, akkor bepattantam az autóba és elmentem a közeli városba, ami 15 km-re volt. Keresni akartam egy olyan parkolót, ahol több autó is áll, de mivel hajnal volt és ilyenkor mennek haza a diszkóból is az emberek a rendőrök hamar leállítottak. Pont azok, akik a kocsmába is bejöttek, így nem volt kérdés. Részegen ott akkor életveszélyben éreztem magam és szerintem nem is olyan nagy túlzás ezt állítanom. A szonda 5,9-et mutatott. Az lenne a kérdésem, hogy amiért menekültem az enyhítő körülmény-e? Nem akarom teljesen megúszni a büntetést, de nem hiszem, hogy akkora büntetést érdemelnék, mint aki egy buli után felelőtlenül vezet részegen. Nekem eszembe sem jutott volna, ha nem éreztem volna magam ekkora veszélyben. A rendőrségi papírokba nem írták ezt bele, hiába említettem, de a kamera felvette és volt több szemtanú.

2019. márc. 3. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem enyhítő körülmény.

Ha egy részeg elütné a rokonodat nálad enyhítő körülmény lenne, hogy "menekült" néhány retardált elől?

Iszik vagy vezet!

2019. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Drazicc ***** válasza:
100%

Szóval kocsival mentél egy másik városba úgy, hogy tudtad, hogy inni fogsz, ráadásul ez egy olyan magas váralkoholszint, hogy nem is értem hogy tudtad megtenni azt a 15km-es távot visszafele.

Szóval csak tervezted, hogy ott alszol valakinél, vagy taxival mész haza, mivel ha kocsival mentél kocsmázni tudtad, h visszafelé nem mehetsz vele...

2019. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam. Nem 5,9, hanem 0,59
2019. márc. 3. 15:44
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

5,9.

Beszélj ügyvéddel!Látlelet stb.

2019. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Enyhén voltam ittas, hozzászólásban már kijavítottam, kérlek úgy válaszoljatok.
2019. márc. 3. 16:07
 6/8 Drazicc ***** válasza:
100%
Ok 0,59 az tényleg nem sok de még mindig nem értem, hogy miért ittál ha kocsival voltál. Ott aludtál volna vkinél? Taxit hívtál volna? Mert ha ezekkel a lehetőségekkel számoltál mielőtt beleinnál volna alkoholos italba, akkor ugyanúgy ebben a bunyós szituációban aludhattál vna vkinél vagy taxival hazamentél volna. Szóval erre válaszolj légy szíves mi volt a terv eredetileg. Kocsival lementél kocsmába, ittál és utána mi lett volna ha nem támadtak volna meg? Mert kocsival nem mehettél vona vissza.
2019. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most azt ne fejtegessük ki, hogy miért vagyok retardált. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire hoznak súlyos itéletet.
2019. márc. 3. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg a lehető legsúlyosabbat. Elmentél egy faluba ahol senkit nem ismersz. Autóval. És elkezdtél inni. Hogy gondoltad a hazautat ?

Hívtál volna taxit ami hazavisz ? Azt részegen is megteheted, semmi szükséged nem volt rá hogy saját autóval menj haza.


Ez a történet egyszerűen nem áll meg a lábán.

2019. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!