Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi idő egy magyar személyi...

Mennyi idő egy magyar személyit csinálni?

Figyelt kérdés

Romániában élek és kíváncsi vagyok, hogy magyar személyit csináltatni mennyi időt vesz igénybe?

(lehet rossz kategóriába soroltam, ezért bocsánat de remélem kapok egy értelmes választ :> )


2019. márc. 4. 14:21
 1/5 ConnectCare ***** válasza:
Magyarországon ez úgy működik, hogy az Ügyfélkapu netes rendszeren keresztül foglalsz időpontot, vagy csak úgy elmész (és várakozol) egy Kormányablakba (nem tudom mennyire vagy képben, de ez egy általános hatáskörű hivatal, aminek az a lényege, hogy állampolgárként egy helyen, itt intézhetsz kb. mindent), ott kitöltenek minden iratot, lefényképeznek, majd 1-2 héten belül postán érkezik az igazolvány.
2019. márc. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem jön postán, sms-t küldenek, mert érte kell menni.
2019. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem most már konzulátuson belül is lehet, viszont ha az országon belül vagy akkor gyorsabb ha elmész egy kormányablakba, vinned kell az állampolgárságot igazoló irataid, (honosítási okirat), és tudsz leadni kérelmet. Általában ott helyben készítenek képet, és elindul a folyamat.

A folyamat kb 1 hét, postán küldik az igazolványt, amit személyesen kell átvenned, ezért legyen nálad a román személyid.

2019. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos Romániában másképp működik és mire megkapom a személyit június lesz. De kivárom(:
2019. márc. 10. 07:52
 5/5 anonim ***** válasza:
A konzul, egy megoldás de nem gyors. Ha átjössz az országba bármelyik határ menti kormányablaknál megcsinálják neked ha nincs időd kivárni.
2019. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!