Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van jogom nemet mondani a...

Van jogom nemet mondani a tv-seknek, ha le akarnak kamerázni?

Figyelt kérdés
A munkahelyemre gyakran jönnek a tv-től, nem csak a helyi tv, híresebb kereskedelmi csatornáktól is jöttek már. A problémám az, hogy bejönnek az ajtón, se nem köszönnek, nem mutatkoznak be, és nem kérdezik meg, hogy lekamerázhatnak-e. Szó nélkül elkezdenének venni. És most nem túloztam. Az eddig idejövő 6 csatornától, eddig erre egy volt képes. Ez engem borzasztóan zavar, és tiszteletlennek tartom, emiatt nem is szoktam engedni, hogy engem lefilmezzenek. Ilyenkor húzzák a szájukat, és nem akarják megérteni, mondván ők engedélyt kaptak. A cégvezetőtől ugyan engedélyt kaptak a forgatásra, viszont úgy gondolom a saját személyem lefilmezéséről én döntök. Nem vagyok teljesen tisztába a jogokkal, hogy ezt jól gondolom-e, ezért kérdem, hogy joggal nem engedem meg, hogy kamerázzanak? Magát a helyet engedem, csak én ne legyek benne. Illetve a másik kérdésem, az is jogos elvárás, hogy legalább mutatkozzanak be, honnan jöttek, hova lesz a felvétel? Hisz ezek alapvető illemi kérdések, hiába van nála kamera, hisz én vagyok, aki az anyagát majd biztosítja, akkor tiszteljen már meg ennyivel. Viszont mivel ez sorozatosan előforduló probléma, kezdem azt hinni velem van a baj, és én várok túl sokat. Mit gondoltok, igazam van, vagy én látom rosszul a helyzetet?

2019. márc. 4. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. A munkahely erről külön írásos szerződést köt a munkavállalóval. "Elfogadom, hogy a vállalat területén rólam fénykép/ videó felvétel készüljön..." Valami ilyesmi megfogalmazás volt.

Ez a szerződés általában együtt van a munkaszerződés megkötésével.

Jönnek a tv-sek, akkor messzire kell állni.

2019. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"úgy gondolom a saját személyem lefilmezéséről én döntök" - ezt én is így gondolom, viszont helyzettől és munkahelytől is függhet. Ha tényleg nagyon zavar, kérdezz meg egy jogászt, mert még ha a munkaszerzősédben benne is van, nem biztos, hogy az jogszerű (mert pl. valamilyen érdeke miatt ezzel indokolatlan mértékben korlátozza a szeméyi szabadságodhoz fűződő jogodat).
2019. márc. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szerződésben erről nincs szó, de én is gondolkodtam, hogy megkérdezek egy jogászt, és írunk erről egy szerződést az igazgató úrral.
2019. márc. 4. 21:24
 4/4 Legális Technocol ***** válasza:
100%

Ha kifejezetten te vagy a vágókép alanya (pl. állsz a kép közepén és a kamerába nézel vagy interjúznak) akkor igen, kérheted, hogy ne legyél benne. Pontosabban szükségük van a hozzájárulásodra a szerepeltetésedhez.

Ha egy tömegjelenetről van szó vagy csak részlegesen látszol (pl. pakolod a termékeket egy szalagra) akkor nem. Vagyis kérni kérheted, hogy ne legyél benne, de legfeljebb udvariasságból szokták ilyenkor kivágni az embert - egyébként a sajtónak joga van ilyen álló- és mozgóképeket készíteni bárkiről, mindegy, hogy egy gyárban folyó munkát, utcaképet vagy egy pályaudvart ábrázol.

2019. márc. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!