Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki megtamad engem egy...

Ha valaki megtamad engem egy késsel es en lelovom az illetot aki meghal, akkor engem is buntethetnek?

Figyelt kérdés

2019. márc. 5. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
ha volt fegyvertartási engedélyed akkor nem
2019. márc. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért ez nem lenne olyan egyszerű menet a bíróságon, hogy ha volt engedélyed akkor haza is mehetsz. :D
2019. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt kb 12 éve egy szálloda tulaj akit a helyi gengszter banda megzsarolt védelmi pénzzel.

Nem akart fizetni a rendőrség letojta.

Aztán egyik este kimentek hozzá családlátogatásra behajtók.

Megverték megkínozták de nem tört meg ezért a feleségét és a kislányát kezték el ütni.

Engedett és mondta hogy előveszi a pénzt.

Hirtelen előkapott egy stukkert 2 palit egyből lelőtt a 3.at megsebesítette ő elmenekült majd hívta a rendőröket.

A sztori vége hogy valami 15 évet kapott és abba a börtönbe rakták ahol az őt megtámadó bűnszervezet számos tagja ült.

6 vagy 8 éveb keresztül ütötték verték csikáztatták mire most pár éve felülvizsgálták az ügyét és ártatlannak ítélték uh ki is engedték.

Nah szóval van ilyen is

2019. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az életellenes cselekményért nem (legyen az emberölés, halált okozó testi sértés), mivel ha csak ennyi körülményt ismerünk, akkor az jogos védelmi helyzetre alapot adhat. Azonban a lőfegyverért elővehetnek, ha nincs rá engedély, mint lőfegyverrel való visszaélés.
2019. márc. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!