Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az miért mentség valaki...

Az miért mentség valaki megölésére, higy "fiatal volt"? A fiatal 22 évet jelentett.

Figyelt kérdés

Egy lányt gyilkolt meg a barátja, hogy 25-ször leszúrta, a felismerhetetlenségig megverte, kinyomkodta a szemét, kitépte a haját...


Erre nem enyhítő körülmény, hogy valaki "fiatal"... Főleg nem 22 évesen, még 12 évesnek sem megy el... Bár először az volt a mentőkörülménye, hogy "nem emlékszik". Utána jött ez a szöveg.


2019. márc. 13. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy 22 évest nem akarnak életfogytig etetni.
2019. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
91%
Egy kicsit lehetnél konkrétabb. Olyan van, hogy 20 év alattiakat nem ítélnek életfogytra.
2019. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy valaki 22 éves kora elenére mentálisan még nem válik teljesen felnőtté, azaz bizonyos értelemben későnérő tíus. Ha a pszichológus szerint nagyjából egy 16-17 éves tini szintjén van, az befolyásolhatja az ítélet súlyosságát. Nem mentség, csak enyhítő körülmény.
2019. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
#1 Praktikerben 250 forint méterenként a kötél, ha nem akarják etetni életfogytig akkor van más megoldás
2019. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Miért nem vagyok "konkrétabb"? Odaírtam, hogy 22 éves.


Pár évvel ezelőtt volt, emiatt enyhítettek neki.

2019. márc. 13. 20:47
 6/12 A kérdező kommentje:

Először azzal próbálkozott, hogy nem emlékszik semmire és bolond, utána jött, hogy megbánta és fiatal és hülye volt...


16 évesen sem mentség ez, az ép elég érett szint.

2019. márc. 13. 20:49
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


Továbbá ismertem a lányt, egy városban laktunk, azért tudom részletesen, hogy mit tett vele. Máig felhúz, meg az anyucikája is. Azért szólt a rendőröknek, mert azt hitte megmentik a csajt, és megússza a kicsi fia. Utána jött a bolond mese, vizsgálták, oda anyucikája csempészett be neki mindent.


Előre kitervelete, azért vitte a kést magával.


Nem enyhítő körülmény, hogy 16 vagy 22

2019. márc. 13. 20:56
 8/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Azért kértem konkrétumokat, mert pl.a cikkben benne van, hogy két éve történt a gyilkosság, tehát vélhetően a srác még nem volt 20, innentől kezdve pedig nem jár neki életfogyt. Nem ismerjük az ügy pontos részletet, de gyilkosságért eleve max. 20 év jár, szóval az elkövető megkapta a legtöbbet, mi kapható, ezt két évvel enyhítették másodfokon.


De úgy érzem, nem tudod eldönteni, hogy most jogi szempontból vagy erkölcsileg érdekel a kérdés.

2019. márc. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor volt 22, 2015-ben volt. Most már 26 éves. Az ítelet volt 2017-ben.
2019. márc. 14. 07:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd, én tudok sokkal kegyetlenebb gyilkosságról, és ennél jóóóóval kevesebbet kapott. Ez AHHOZ KÉPEST nagyon is méltányos. Viszont úgy gondolom, hogy a gyilkossághoz eleve sokkal nagyobb büntetési tételt kéne szabni. Ez nem a bíró hibája, hanem a törvényalkotóké.


Nem vagyok híve a halálos ítéletnek, szóval nem erre gondolok. Viszont jelenleg az a megközelítés van érvényben általában, hogy a büntetés azért van, hogy okuljanak belőle, bünhödjenek, ill. másodlagos hatása, hogy mások elrettenjenek, nem pedig az, hogy a társadalom bosszút álljon. Viszont a társadalomnak joga lenne szerintem a biztonsághoz, arról nem is beszélve, hogy gyakran más bűncselekményekkel egyáltalán nincs arányban ez.

Vannak piti kis ártalmatlan csalók, akikre bármikor ráhúzhatnának 12 évet, pedig semmilyen személyi sérülést nem okozott. Ha ezt mondom valakinek, akkor ahhoz úgy áll, hogy semmit sem érdemel, spicli lennék, ha felnyomnám. Szerinted hol itt az arányosság?!


Vagy ott, hogy minden héten meghal egy nő élettársi kapcsolatban, és az nem téma, nem akarnak törvényt módosítani, stb. de ha egy fókabébi születik, az már a híradóban főcímet kap?! Ha két tüntető megjelenik Orbán háza előtt, akkor egyből Alaptörvényt módosítanak, hogy ne tehessék?!

2019. márc. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!