Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik azok a törvényszegések,...

Mik azok a törvényszegések, amelyek nem bejelentése bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mindennél felslőségre vonhatnak. Ha másnem egy névtelen jelentést illene tenni egy nagyobb bűncselekménynél. Most nem egy szemetelésre gondolok, azért sokszor a rendőr se szól, max felszedeti, vagy ha közterületen 1-2 jól szituált ember csendben beszélget egy sör társaságában, az se nagyon jelentendő.

De már egy testi sértés, lopás, rongálás, stb, amivel másnak kárt okoz azt kellene, ha másnem emberiségből, pl te is örülnél ha meglenne aki meghúzta a kocsidat.

2019. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja csak ennél kicsit bonyolultabb a helyzetem......
2019. márc. 16. 13:39
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül teszem föl a kérdést, úgy ahogy. Segítségre lenne szükségem, a többivel nem tudok mit kezdeni.
2019. márc. 16. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es nem ír igazat.

Én úgy tudom, súlyos bűncselekmények előkészületeire vonatkozik ez.

Pl. ha terrorcselekményre készülnek, és erről tudomásod van, köteles vagy jelenteni. Vagy előre kitervelt gyilkosság esetén.

Egy lopás, vagy rongálás esetén biztos nincs ilyen.

Az egy másik kérdés, hogyha szemed láttára legyilkoltak valakit, és te nem szólsz, akkor mi van. Először is ugye segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény. Azon felül nem hinném, hogy a rendőrségnek köteles lennél szólni.

2019. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kovpet ***** válasza:
Elég kevés ilyen van és mind nevesítve van a Btk-ban. Nézd meg, hogy ami téged érint, az ilyen-e. De tényleg nagyon súlyos esetben van csak feljelentési kötelezettség, pl emberrablás, terrorizmus, az állam rendjének megdöntésére irányuló cselekedet esetén. Gyilkosság esetén sincs! De nem vagyok jogász és csak emlékezetből írom, tényleg nézz utána. A "feljelentési kötelezettség elmulasztása" lehet egy jó keresőszó.
2019. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem vagy valamely ok miatt olyan személy, akinek az általánosnál nagyobb feljelentési kötelezettsége van (pl.: hivatalos személy, katonai előljáró, stb...), akkor az alábbi bűncselekmények nem bejelentése büntetendő:


Emberrablás

Az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása

Az alkotmányos rend elleni szervezkedés

Lázadás

Rombolás

Hazaárulás

Hűtlenség

Az ellenség támogatása

Kémkedés

Kémkedés az Európai Unió intézményei ellen

A szövetséges fegyveres erő ellen elkövetett kémkedés

Terrorcselekmény

Nemzetközi gazdasági tilalom megszegése


Forrás: A büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény [link]

2019. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fu akik azota irtak, nagyon koszonom :)

Termeszetesen nincs ezekrol a bunokrol szo :)

2019. márc. 17. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!