Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tárgyaláson sajtójelenlétet...

Tárgyaláson sajtójelenlétet tényleg megtilthatja a bíró csak úgy, bármi átlátszó kamuindokra hivatkozva?

Figyelt kérdés

zavarja a tárgyalás rendjét ... ami nyilván nem igaz, ugyan miért pont ezét zavarná, de az az igvazság, h nagyon el akarja kerülni h sajtó legyen, mert nagy bukta lenne neki.


következő történt:


1, kértük a sajtó jelenlétének engedélyezését, erre az volt a válasz h a bíróság nem köteles ezt megválaszolni, majd csak akkor dönt róla, ha már a tárgyaláson megjelent a sajtó. (állítólag ha nagyon szőrszálhasogatunk, tényleg így van jogilag)


2, megjelent a sajtó, akkor meg jön a szöveg h nem engedélyezi, mert blablablablabla, zavarja meg a személyiségi jogok meg különben is kicsi a hely


Mi a véleménye hozzáértőnek? Tényleg megteheti ezt vagy nem?


Így lehet játszani a sajtójelenléttel, hogy ő előre nem köteles még csak reagálni se a kérelemre, és akkor ezzel ki is tudja kerülni az egészet?



#sajtó #tárgyalás #sajtójelenlét
2019. márc. 17. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erre általánosságban nem lehet válaszolni.

A sajtó híreket terjeszt, ez a dolga. A bírósági esemény nem hír, ha az nem politikai következményekkel járó bűncselekmény (gazdasági bűntény is ilyen).

Tehát elég sok olyan bírósági eljárás van, ahol a sajtónak semmi keresnivalója.

2019. márc. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Koncepciós pernél nyilván felelsleges a sajtó.
2019. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, meglehetősen koncepciós per, de pont ezért kellene, és pont ezért nem akarja engedni.


de azért szt nem értem, hogy akár hallgatóság minőségben is beülhetne bárki, nem? hiszen nyilvános. az más kérdés, hogy erre is ki fog valamit találni, mert nem akar bebukni, na de akkor a végtelenségig tudja ezt játszani, és sehogy se lehet megfogni?

2019. márc. 17. 13:23
 4/5 A kérdező kommentje:

#1


de mi az h semmi keresmnivalója? ha nem zárt hivatalosan, akkor majd a sajtó eldönti, h szeretne-e terjeszteni róla bármit vagy sem. de eleve így kijátszva megtiltani, sztem alapból bűzlik, csak a jogi értelmezésre lettem volna kíváncsi, h tényleg megteheti-e h semmit se ragál rá

2019. márc. 17. 13:25
 5/5 A kérdező kommentje:

#2

Zoligyerek, és ha tegyük fel sosem lesz sajtó, de mégis bebizonyítom, h kőkemény köztörvényes bűnözö a kedves bíró úr, akkor azzal egyáltalán kezdenek vmit, vagy engem tesznek el láb alól?

2019. márc. 17. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!