Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beidéztek tanúnak bíróságra...

Beidéztek tanúnak bíróságra polgári perben. Átvettem az idézést és aznapra délutánra szólt. Bementem a bíróságra tárgyalás előtt odaértem. De a bíró mégsem hallgatott meg. Akkor miért idézett be a bíró?

Figyelt kérdés

2019. jan. 22. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Félfogadási időben "panasznapon" menj be az idézéssel és a személyui igazolványoddal a biróságra és érdeklödd meg.

Ha nem titok kérlek ird meg h mit mondtak.

2019. jan. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem titok. Csak ennyi időm nem lesz hogy még én járjak utána. Ha nem kellettem miért idéztek be, ha beidéztek a bíró meghallgathatott volna. Nem tudom hogy belőlem csinált hülyét vagy magából??
2019. jan. 22. 18:49
 3/6 anonim ***** válasza:

A konkrét ügy ismeretében lehetne erre pontos választ adni.

De elképzelhető pl. olyasmi, hogy kiküldenek 5 tanúnak idézést, mert az a tapasztalatuk, hogy ebből csak 3 megy el. Most elment mind az 5, és mindegyikük nagyjából ugyanarról tudott volna beszélni, de elég volt 3 tanú, ezért a maradék 2-t már nem hallgatták meg, mert minek pocsékolni az időt.

2019. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Konkrétabban a felperes javaslatot tett 3 tanu meghallgatására.

A bíró beidézte őket. Meg is jelentek majd közölte velünk hogy mégsem kell meghallgatnia. De az idézés és a tárgyalás közben semmi sem változott vagy új irat körülmény nem keletkezett.


Úgy tűnt csak azért idézett be szinte az utolsó pillanatban hogy ne tudjanak köztük én is megjelenni mondom aznap délelőtt vettem át az idézést - és mondhassa a bíró hogy el sem jöttek a tanuk. Miről beszél a felperes.

2019. jan. 24. 09:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, akár még az is lehet...

De én valószínűbbnek gondolom, hogy a felperes már enélkül is nyerésben van. Persze, tévedhetek is.

2019. jan. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja kétszer már vesztett.

De prekoncepciós volt szerintem.

Sajnálom a felperest 3 évet szívott és visszautalták elsőfokra ismét vesztett.

2019. jan. 24. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!