Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amikor gyilkosokat, bűnözőket...

Amikor gyilkosokat, bűnözőket védenek kirendelt ügyvédek, tehát nem a nagy pénz miatt csinálják, olyankor miért fellebbeznek enyhébb büntetésért?

Figyelt kérdés

Sokszor megfordult már a fejemben, de nem vagyok otthon a témában.

Gondolom, hogy kirendelt ügyvédek, és ezt kötelező nekik csinálni, mármint ellátni egy ilyen bűnöző védelmét, szóval nem a nagy jutalék vagy fix díj miatt csinálják.

Legutóbbi eset, 2-3 napja olvastam, hogy megkezdődött az ultrafutó Makai Viktória pere, mármint az őt megtámadó és megerőszakolni próbáló férfié.

Az ügyvéd pedig enyhítő körülményeket hozott fel egy senkiházi aljas féreg védelmére, hogy sokat ivott szegény, nem volt beszámítható, stb.

Miközben lilára vert egy nőt, akinek halálfélelme volt. Nem tiszta, hogy megerőszakolni nem tudta, mert nem állt fel neki, de orális szexre kényszerítette? akkor azt hogyan?

És hogy vegyük már szintén enyhítő körülményként figyelembe, hogy ez a szegény pára önként vállalta a felelősségre vonást, mivel szándékosan otthagyta a táskáját az irataival, és nem is ment vissza érte. Még mindjárt valami jutalmat is kiosztanak neki, amiért segítette a rendőrség munkáját.


Szóval ilyenkor az ügyvédek mit éreznek? Vagy mi okból fellebbeznek a legalja suttyóknak is enyhítésért?

Tényleg az a cél, hogy a gyilkosok és mindenféle bűnözők minél kevesebbet töltsenek börtönben, és utána újra legyen lehetőségük ölni, erőszakolni, sikkasztani?


2019. márc. 17. 15:57
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azért így már más.

Ki van ez találva...


Köszönöm!


Nem néztem le egy pillanatig sem őket, hiszen amellett vannak rendes ügyeik is.

Csak furcsának tartottam a dolgot, hogy valami olyan mellett kardoskodjon egy ember, amivel nem is ért egyet, vagy nem hisz benne.

most már kicsit tisztábban látom a dolgot.

2019. márc. 20. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!