Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy autószervizt mivel lehetne...

Egy autószervizt mivel lehetne befenyegetni, hogy térítsenek vissza pénzt?

Figyelt kérdés

Ismerős autóját "megjavították", ami olyan remekül sikerült, hogy kb 200km-en megeszik 1 liter motorolajat. (állítólag teljesen szétszedték a motort..)

Isten ments, hogy ehhez a brigádhoz visszavigyék az autót.

Egy ügyvéd látna fantáziát elvállalni egy ilyen ügyet?

A szerviz mondja, hogy vigyék vissza az autót.

Indult az egész abból, hogy kicsit csöpögött a víz a hűtőből, meg olajfolt volt az autó alatt, ami a váltóból folyt. Cseréltek váltót is, mindent kb.

Mostanra kb használhatatlan lett az autó.


Kérem, csak olyanok írjanak, aki járatosak a témában, illetve volt hasonló ügyük. Köszönöm!



#ügyvéd #jogász #szerviz #igazságügyi gépjármű szakértő
2019. márc. 19. 01:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
“Ismeros”
2019. márc. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Ismerős!

Vidd vissza, a javításra is van garancia. Lehet, hogy ömlik valahol az olaj, csak meg kell szorítani valamit. Én mondjuk, azzal kezdeném, persze, hogy jegyzőkönyvet vetetek fel a hibáról, nehogy azt hozzák ki, hogy ez nem is garanciális hiba, hanem új, és perkálj.


Azért remélem, volt számla az előző javításról, mert különben ciki.

2019. márc. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha nem hajlandók megjavítani, bla-bla, akkor panaszkönyv, ambiben megemlíted, hogy akár Békéltető Testülethez is fordulsz, amennyiben a cég állásfoglalása nem változik. Ha nem adnak panaszkönyvet, akkor jegyzőhöz lehet fordulni, de azért telefonkamerába ismételten elkérném a panaszkönyvet, amiben már ciki megtagadni, főleg, hogy megemlíted, hogy másodszor kéred, és ha nem kapod, akkor jegyzőhöz fordulsz, így viszont bizonyíték.
2019. márc. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az ismerős az ex barátnő, aki olyan makacs, hogy mindent jobban tud, és megy a saját feje után.


Ez egy olyan brigád, akikből még azt is kinézem, hogy agyonverik az embert, ha odamegyünk.


Valószínű mindent tagadni fognak, még egy gépjármű igazságügyi műszaki szakértőn is gondolkodtam, hogy megkeresem, hogy nézze meg, milyen lett, mit csinál az autó. Még egy laikus is látja, hogy veri ki mindenhová az olajat, kéken füstöl, stb.

2019. márc. 19. 08:30
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
45%

"A szerviz mondja, hogy vigyék vissza az autót."


Azaz a szerviz felajánlotta a hibájuk (garanciális) kijavítását. Ők jogszerűen cselekedtek a reklamációra. Te ezzel a lehetőséggel nem éltél.

2019. márc. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koplárovics Bécike, ha elolvastad volna az egész írásomat, értelmezhetted volna a kis fejecskéddel, hogy NEM ÉN vittem az autót is bárhová, illetve megannyi ezt megelőző, el nem végzett munkát csináltaka z autón, gyakorlatilag tönkrevágták az egészet.

De ha te ezek után még ugyan ahhoz a társasághoz vinnéd vissza az autódat(ha van) ahhoz neked csak gratulálni tudok.

2019. márc. 19. 09:34
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem viszitek vissza a szervizbe? Ha elszúrtak valamit, hadd javítsák ki. Nem értem a problémát. Vagy valójában nincs is baj az autóval, csak egy kis pénzt akartok visszakapni?
2019. márc. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

igen...ugyanahhoz vinnéd vissza...ha elvileg szar az autó, akkor ugyan mit ronthatnának el mégjobban?


ahogy mondja, ha ők felajánlották, hogy vigye vissza az autót, te akármilyen ügyvéddel is akarsz fenyegetőzni, semmi értelme...meg aztán persze bizonygasd, hogy a szervíz tevékenysége vezetett a hibához...

2019. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%

"Koplárovics Bécike, ha elolvastad volna az egész írásomat, értelmezhetted volna a kis fejecskéddel, hogy NEM ÉN vittem az autót is bárhová,"


Tök jó, hogy nem ez a lényeg. De látom, hogy nagyon értesz az autóhoz. Nem feltétlen rontottak el mindent. Simán lehet egy apró, könnyen javítható hibából is egy komyol olajfogyás. Nem kéne, hogy ilyen történjen, de nekem azért általában az az első, hogy megegyezek azzal, aki a hibát ejtette, hogy hogyan lehet kijavítani. Mint írod, ők ebben partnerek is lennének, te viszont inkább hőbörögsz, mint egy ötéves, és egyből perelnél, pedig az ügyvédnek is az első lépése a megállapodás lenne. Ehhez sem jogi diploma, sem túl sok ész nem kell, hogy valaki felfogja - persze mint látjuk, nem mindenkinek sikerül.

Hogy járatos vagyok-e olyan témában, hogy garanciális ügyintézést folytassak? Igen, sajnos járatos vagyok. Autóval mondjuk nem, mert nem sufniba hordom, akikből kb annyi nézhető ki, "hogy agyonverik az embert, ha odamegyünk".


"Valószínű mindent tagadni fognak"


Ami egy "kicsit" ellentmond azzal, hogy "A szerviz mondja, hogy vigyék vissza az autót.". De ez gondolom nem számít. Nekem mindegy. Perelj. Ügyvédet biztos találsz rá. Aki jól lehúz. De még véletlen se vidd vissza, hogy mondjuk egy hengerfej-tömítést rakjanak már újra, meg ha lehet, akkor takarítsák le.

2019. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

És, szerinted honnan értek az autókhoz? Illetve honnan tudod, hogy nem értek hozzá?

Vagy úgy ampakk mit tudsz rólam?

Biztos sokkal több mindent, mint amit én magamról....


Te az a tipikus gyk-s fsz vagy, aki kiforgat itt minden szót, és arra recskázik, hogy beleugat mindenbe, el sem olvasva rendesen a kérdést.


A SZERVÍZ AZÉRT MONDTA, HOGY VIGYÉK VISSZA AZ AUTÓT, MERT ÚJBÓL LEHÚZNA EGY RAKAT PÉNZT, EZT UNTA MEG A TULAJ. OLAJAT CSERÉLNÉNEK RAJTA, STB.

FÖLÖSLEGES.

EDDIG VISSZAVITTE VAGY 13X, ÉS EGYRE ROSSZABB LETT.


Kb minden egyes alkalom után mentegetőztek, hárítottak, stb.


De gondolom, ez nem jött le a kérdésből, ha nem rágja a kis szádba az ember, vagy fantáziád sincs, hogy ezt magad elé képzeld, mint szituációt, ami ezekkel együtt jár.


Még egyszer leírom, olyanoktól vártam válaszokat, akikkel volt ilyen, vagy kellő jogi háttérrel rendelkeznek, nem unatkozó, laikus, veszekedést provokáló, és arra élvezkedő hülyegyerekeket.


De gondolom bzmeg erre is lesz valami rém okos reakciód, de tudod mit, tartsd meg magadnak....

2019. márc. 19. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!