Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökölhetek adósságot szülők...

Örökölhetek adósságot szülők elhunyta után?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy még nem kellene ilyenen gondolkodnom, de már most aggaszt ez a dolog,hogy mi lesz ha majd nem lesznek a szüleim.Főleg, hogy tudom anyámnak van egy csomó tartozása és talán apámnak is.

Anyám nevén van a ház,de apámnak nincs semmi.

Én biztos vagyok benne, hogy visszautasítanám az adósságot és így az öröklést is.De nagyon félek attól,hogy így majd a leendő gyerekeim örökölnék,és az borzasztó érzés lenne nekem... Hogy adósságot vinnék a családunkba anyám hibája miatt...főleg a gyerekeinknek majd...

Én mindig is adósság mentes életet éltem,és továbbra is így szeretném.

Kérlek segítsetek vagy adjatok tanácsot,mit tehetnék majd?

Milyen szülő az,aki ennyire nem gondol a gyerekeire?

Én nem élek abban az országban ahol a szüleim,mert elköltöztem, és nem tudom, hogy mondanám meg a páromnak hogy anyám után annyi tartozást örököltem...

Ez a gondolat nem hagy nyugodni...Kérlek nyugtassatok meg.



2019. márc. 21. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha nem tartasz igényt az öröklésre akkor ezzel tartozásod sem lesz.
2019. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha lemondasz az örökségedről akkor a gyerekeidnek sincsen mit örökölnie később. Mert az örökség akkor az élő rokonokra száll át - vagy azok hiányában az államra.

Ha most már vannak gyerekeid, akkor ők is lemondhatnak az örökségükről utánad.

De ha jól tudom, akkor a tartozást csak az örökség értékéig lehet örökölni. Vagyis az lehetséges, hogy az örökölt házat el kell adni miatta és az árát oda kell adni a tartozás fejében - de az nem, hogy ezen felül maradjon követelése bárkinek az örökössel szemben. Ha a ház ára több, mint a tartozás, akkor a különbözet maradhat az örökösnél, de fordítva nem tudok róla.

2019. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hagyatékin lemondasz mindenről és kész.
2019. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha szüleim halála után lesznek gyerekeim,akkor ők nem kapják meg a tartozást,ha én visszautasítanám?
2019. márc. 21. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha lemondasz róla akkor az állam kifizetni és a ház is az övé lesz és minden vagyontárgy.
2019. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És,ha lennének már gyerekeim és utána hunynának el a szüleim akkor sem szállna rájuk a tartozás?


Valahol azt olvastam,hogy ha nem fogadja el az örökös a tartozást sem a örökséget,akkor a gyerekeire száll majd, de akkor ez nem igaz?

2019. márc. 21. 20:46
 7/7 kovpet ***** válasza:
Nekik is ugyan olyanok a jogaik mint neked. Ha te visszautasíthatod az örökséget (és igen, megteheted) akkor ők is megtehetik ugyan ezt és ők sem örökölnek.
2019. márc. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!