Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Autó adás vétellel van problém...

Autó adás vétellel van problémám. Alább kifejtem. Lehet e felelősségem az ügyben?

Figyelt kérdés
Ma eladtam az autómat egy öreg európai típust. Én nem vagyok autószerelő, nem ismerem a hibákat, tüneteket. A vevőnek elmondtam amit tudok, ő átnézte az autót, kifizette elvitte. Az autón nem volt műszaki vizsga, sem biztosítás. Én ha ilyen autót vennék trélerrel vittem volna el. Ő valami P-s rendszámot hozott magával, amivel az autót állítólag elvihet. Biztos így van, én ehez a részéhez sem értek. A vevő autókerekedő. Azt kérte tőlem, hogy félig írjuk meg az adásvételit, amin a majdani vevő részeit üressen hagytuk, velem pedig egy kölcsönadási ill megbízói szerződést írt, tartós kölcsönadásról szól, vizsgáztatásról, és az autó értékesítéséről. Szóval elindultak, és egy óra mulva felhívott, hogy belementek valami kátyuba, és kitört a kereke az autónak, a vezetőnek lehet betőrt az orra. Azt mondja a kerék hibája volt, és erről őt nem tájékoztattam. De hogy tájékoztattam volna bármiről is, ha én sem tudom. Én pesten használtam az autót, köztudottan kátyus, nekem nem tört ki a kerekem. Azt kérte szálljak bele a javítatásába, én ennek vonakodok eleget tenni. A kérdésem az, hogy lehet-e engem ezért bármilyen felelősség alá vonni? Én nem érzem magam hibásnak, ettől függetlenül sajnálom a történteket emberileg.
2010. júl. 3. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

remélhetőleg az összes papírról van fénymásolatod, így tudod igazolni, hogy "eladtad".

ő saját felelősségére vezette, az amúgy forgalomból kivont autót, tehát téged nem fognak elővenni. a P rendszámot pedig autóra kell kérni, nem teheti át akármelyikre... ez nem Ausztria. Itt a rendszám autóra szól.

tehát mondd meg neki nyugodtan, hogy Te ebbe nem mész bele,

de ha annyira akarja, hívsz egy igazságügyi kárszakértőt, aki majd mindent jegyzőkönyvbe vesz.... ő meg mehet a bíróságra okirathamisítás, és egyéb fincsi dolgok miatt,...

2010. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak a kölcsönadási ill megbízási szerződésről van papírom, ami vele van kötve. Az adásvételi, mint mondtam félig volt kitöltve, és akkor küldte volna el az én példányom, mikor ő eladta az autót
2010. júl. 3. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:

teljesen tök mindegy. a lényeg, hogy forgalmi nélkül vezette az autót. nincs rajta műszaki, ergo nem közlekedhet forgalomban. ha nincs rajta műszaki, te mondjuk honnan tudtad volna, hogy rossz?

sehonnan.

ő tudta, hogy nincs rajta műszaki, vállalja ő a felelősséget a saját tettéért.

2010. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 3. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor küldd el fenébe. Mondjad neki hogy az autót csak kölcsönadtad, tehát a javítás költsége őt terheli és épen kéred vissza az autódat, a kölcsönadási szerződést pedig felbontod. És már be is vette a brokit. Az adásvételi meg érvénytelen.
2010. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát Te sem vagy ép (már bocs), hogyha üresen hagyott részek voltak az adásvételiben, és úgy adtad el, hogy azt se tudod kinek! Ennek ellenére nem vagy hibás, ez egy egyszerű átb@szás, mondd neki hogy akadjon le rólad.
2010. júl. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!