Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ítélet. Közlekedési bűncselekm...

Ítélet. Közlekedési bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek egy srácot. Az utolsó szó jogán enyhe büntetésért könyörgött, az ítélethirdetés alatt sírt. Te hogyan viselkedtél volna?

Figyelt kérdés

2019. márc. 22. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit követett el, mi lett a következménye a tettének, hol történt, milyen ország, milyen törvények?

Semmit nem mondasz el az ügyről.

Teljesen lényegtelen, hogy az ELKÖVETŐ sírt-e vagy megbánta-e amit tett. A tette súlyának megfelelő-e a büntetése, az a kérdés.

nagyon nem mindegy, hogy nem állt meg a stop táblánál, ezt meglátta egy rendőr és emiatt sittre vágják, mert csak - vagy nem állt meg a stop táblánál, emiatt balesetet okozott és megölt pár embert. Ahogyan az sem mindegy, hogy akit kérdezel, hogy mit tenne, az a bíró, a rendőr, az elkövető, vagy az áldozat anyja esetleg.

2019. márc. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam sírni. Megbánással, de méltósággal.
2019. márc. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

végrehajtandó szabadságvesztésre nagyon súlyos esetben ítélik az embert közlekedési baleset esetén.

Ismerősöm véletlen elütött egy nyugdíjast 10-el ment és végül a bácsi meghalt. De még így is felfüggesztettet kapott. Tehát vagy ennél is súlyosabb az eset, vagy már volt korábban felfüggesztettje és azt kell leülnie mert ismét csinált valamit.

De nyilván méltósággal viselném ha én követtem volna el valamit. Bár a megbánás enyhítő körülmény és ezt a bíróság jó szemmel veszi.

2019. márc. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ítélet attól függ, hogy kiről van szó. Ott van az a maffiózó, aki a Dózsa György úton halálos balesetet okozozz, majd utána még jópárszor elkapták jogosítvány nélküli vezetésért, meg ezer más bűncselemény szárad a lelkén, mégsem varják be. Mást meg szivatnak apróságért is.

Agyrém amit a bíróságok művelnek, ennek semmi köze az igazságszolgáltatáshoz.

2019. márc. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam olyanról, hogy az autós elgyúrta az út szélén szabályosan bicikliző embert. A biciklis meghalt. A fickónak volt már korábban bírósági ügye ittas vezetés miatt.

És ő is csak felfüggesztettet kapott.

Úgyhogy én azt mondom, ha letöltendőt kapott, akkor valami iszonyú dolgot művelhetett.

Letöltendőt kapott pl. Eva Rezesova.

2019. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!