Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetőjoggal kapcsolat...

Milyen büntetőjoggal kapcsolatos állások vannak?

Figyelt kérdés

Jelenleg elsőéves joghallgató vagyok, de már van egy nemzetközi tanulmányok alapdiplomám. Az első évben volt szerencsém börtönt látogatni, ráadásul többet is és a büntetőjog, illetve a büntetőeljárásjog és a büntetésvégrehajtási jog - bár még nincsen elsőévben - mégis nagyon magával ragadott, a börtönlátogatás után teljesen más állapotba kerültem és rájötttem, hogy nem egy ssc-ben akarok megrohadni, hanem valami értelmeset csinálni és egyben olyat is amit nagyon szeretek.


Ha a hagyományos büntetőjogi vonalon gondolkoznék, akkor maximum az ügyész pozíciója lehet az, ami érdekelne, a többi hidegen hagy. Szeretek tanulni, és érdekel a jog, de ha esetleg nem jön össze a summa cum laude akkor nem fogok összeesni illetve csak az ügyészségért nem fogok görcsösen rákészülni erre, de persze úgyis alakul.


Szívesen kutatnék még a hagyományos pályán kívül, viszont a gyakorlati vonal hiányozna abból. Milyen lehetőségeim lennének? Néztem közszférai állásokat az egyes börtönökben de leginkább olyan dolgok vannak, amik a börtön napi teendőivel kapcsolatosak, bérszámfejtés, állománykezelés, meg olyan emberek akik ténylegesen a fogvatartottakkal dolgoznak.


Sajnos fogalmam sincs, hogy ezen a kettő lehetőségen kívül még milyen állások lehetnek azok, amelyek szóba jöhetnek. Valami olyanra gondoltam, ami akár a fogvatartottakkal közelebbről is látja, illetve ha nem is látja de foglalkozik vele, de azért mégis valami értelmiségi munkára gondoltam.


Van esetleg valami ötletetek?



2019. márc. 25. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Te tényleg ennyire hülye vagy?

Van 2 diplomád és a közszférában dolgozol?

2019. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hát látod... seggelni tud, nem gondolkozni.
2019. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha ezt akarja? Ha olyan munkát vegezhet amit szeret akkor az lesz a legjobb munka. Ügyészségre menj. Onnan bírónak bejuthatsz, ha kijelölnek. Aztán máris sínen vagy.
2019. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1., 2. Abból az egyik a nemzetközi akármicsoda egy büfészak, olyan mintha nem is lenne. Jogi diplomával meg közszférában is szép pénzt lehet keresni.
2019. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaja, szép pénzt, csak az a baj, hogy ennyi ésszel nem lesz belőle se bíró, se ügyész, de egyébként se, mert csókos állások.
2019. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hahó!


Egy kis félreértés van itt!


"Te tényleg ennyire hülye vagy?

Van 2 diplomád és a közszférában dolgozol?"


>>Egy diplomám van és senki sem mondta, hogy jelenleg a közszférában dolgoznék. Azt írtam csak, hogy az ügyészi pozíció tetszik, ami valóban közszférás, de pont arra vonatkozik a kérdés, hogy milyen lehetőségek vannak. Mivel a büntetőjog inkább közszférára jellemző munkákat ad, ezért valóban nagyobb az esélye annak, de szerintem biztos van valamilyen versenyszférabeli állás is, ami hasonlóval foglalkozik.


"hát látod... seggelni tud, nem gondolkozni.

>>Ez miből derült ki?



"Miért baj, ha ezt akarja? Ha olyan munkát vegezhet amit szeret akkor az lesz a legjobb munka. Ügyészségre menj. Onnan bírónak bejuthatsz, ha kijelölnek. Aztán máris sínen vagy."

>>Ahogyan írtam a kérdésemben is, a hagyományos büntetőjog vonalon csak az ügyészi pozíció érdekel, a bíró nem.



"1., 2. Abból az egyik a nemzetközi akármicsoda egy büfészak, olyan mintha nem is lenne. Jogi diplomával meg közszférában is szép pénzt lehet keresni."

>>Nekem érdekes volt az NJ is, sokat tanultam. Nem lehet mindent megítélni hasznosság alapján.


"Jaja, szép pénzt, csak az a baj, hogy ennyi ésszel nem lesz belőle se bíró, se ügyész, de egyébként se, mert csókos állások."

>>Sok ügyész ismerősöm van, egyik sem kormánypárti.

2019. márc. 25. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:
jogos a kérdés. ha majd meglesz a római jog, akkor visszatérünk arra, hogy tudsz-e seggelni - bocs, hogy mertem feltételezni.
2019. márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a római jog a legérdekesebb az egész egyetem alatt. :) Az egész történelem. Nem kellett ott semmit magolni. Túltolják az emberek a római jogot és inkább azok mondják arra, hogy milyen "seggelős" milyen "nehéz" akik soha sem voltak jogi egyetemen vagy egyáltalán nem érdeklő őket. Ennél jobb kurzust nem is találni.
2019. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A roma egyem mar meg van, nem ertem miert kell ilyen rosszindulatunak lenned.
2019. márc. 27. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!