Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki feltételesen van...

Ha valaki feltételesen van szabadlábon és neki ment valaki ö meg leütötte de ö lett feljelentve ilyenkor mire lehet számitani?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Az teljesen lényegtelen, ki lett feljelentve, ami számít, az az adott eset - ugyanis ez csak akkor nem lenne gond, ha egyértelmüeleg jogos önvédelemnek mindösíthetö. De a leirásod alapján valószínüleg nem az, hanem garázdaság, ebben az esetben a feltételes büntetést is le kell tölteni, meg azt is, amit ezért kap a bírósági eljárás alapján.
2019. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudom hogy önvédelem vagy nem..de aki feltételesen van kint ö neki lett neki menve ö lett elöször megütve ö pedig leütötte azt aki neki ment. De viszont aki fel jelentette ö kezdte az egészet. Ilyenkor az nem számit?
2019. márc. 27. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy velem még sosem történt ilyen az 50 év alatt.

Vissza kell küldeni a börtönbe amig le nem higgad. Amikor feltételest kapott a biró adott neki egy lehetőséget a változásra.

Az ilyen kocsmai jellegű ki ütött először meg ki provokált szitukat meg hagyjuk. Nem kell olyan helyre menni annak aki feltételesen van és tényleg meg akar javulni.

2019. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen értem amit irsz de ilyenkor az nem kap semmit aki kezdte az egészet?
2019. márc. 27. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a másik (is) kap-e valamit? Elöször is igen nehéz bizonyítani, hogy ki ütött "vissza", másodszor a feltételes szabadlábra helyezés feltétele, hogy ne legyen semmiféle ilyesmiben részes, harmadszor meg az enm tudom, mennyiben javítaná a kedvést, ha a másik kap egy figyelmeztetést vagy büntetést, attól neki még be kell vonulni a börtönbe!
2019. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó de az nem lehet hogy a másik is bűnös ebbe de csak az egyik kap büntetést.
2019. márc. 27. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt te honnan tudod, hogy a másik nem kap büntetést?
2019. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak abbol gondoltam mivel ö kedvezményezte a verekedést de még is ö jelentette fel és ugy állitotta be hogy nem ö kezdte...mert ha elmondta volna azt hogy ö kezdte akkor nem lett volna feljelentés nem?
2019. márc. 27. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!