Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit feltételesen...

Ha valakit feltételesen szabadlábra helyeznek itélethirdetésig, arra nézve jó pont ha a tárgyalásra már házasként megy? Esetleg megfogan a gyereke is?

Figyelt kérdés

Van az ismerős körömben olyan aki erre készül.

Hogy hátha kevesebb lesz az itélete emiatt.

Ezért érdekel


2017. jún. 10. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. a bíró se most jött a felvédőről

2. nyárra már hónapokkal előre le vannak foglalva az anyakönyvvezetőnél az időpontok, kizárt, hogy kapjon

3. a fogantatás papírral is igazolja vagy csak bemondásra?

4. ha nem követett el olyan súlyos bűncselekményt talán a gyerek születésére szabad, ha olyan súlyosát követett el akkor pedig hiába próbálkozik

5. szegény gyerek, ha megtudja, hogy miért született meg, már most sajnálom

2017. jún. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hétköznaprá tervezik az esküvőt így két hét mulvára már van is időpontjuk.

Erőszakos bűncselekmény miatt áll bíróság elé ahol 4éves gyermeket, és az exét is bántalmazta!!

Nyomozati szakaszban van régóta az ügyük. Szembesitésük ugy tudom még nem volt. A srác szerint kb Szeptemberre várható az első tárgyalás.

Én a gyereket sajnálom de nagyon és azt is akit elvesz. Mert brutálisan bántalmazta az exét is akivel lesz a tárgyalás.

2017. jún. 10. 18:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha a gyermeket bántalmazta akkor ez lesz:

4:191. § [A szülői felügyeleti jog bírósági megszüntetése]

(1) A bíróság megszünteti a szülői felügyeletet, ha

a) a szülő felróható magatartásával gyermeke javát, különösen testi jólétét, értelmi vagy erkölcsi fejlődését súlyosan sérti vagy veszélyezteti; vagy

b)a gyermeket más személynél helyezték el vagy nevelésbe vették, és az a szülő, akinek szülői felügyeleti joga szünetel, a gyermek elhelyezésére vagy a nevelésbe vételre okot adó magatartásán, életvitelén, körülményein önhibájából nem változtat.

(2) Ha a szülőt a bíróság valamelyik gyermeke személye ellen elkövetett szándékos bűncselekmény miatt szabadságvesztésre ítélte, a bíróság a szülői felügyeletet a szülő valamennyi gyermeke tekintetében megszüntetheti. A bíróság rendelkezhet úgy, hogy a megszüntető határozat hatálya kihat a később született gyermekre is.

2017. jún. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a gyermek akit bántott nem a saját vérszerinti gyereke volt. Hanem az ex élettárs gyereke.

Az új gyerek lesz a sajátja

2017. jún. 10. 19:11
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
logikus, hogy azért lehetne enyhítő körülmény, hogy eltartsa a családját, a kisgyerekkel és az asszonnyal lehessen. De mivel pont az exét és a gyerekét bántalmazta, így egy kicsit ellentmondásos lett a dolog.
2017. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én komolyan nem is értem. Nemrég szabadult előzetesből... 1 hónapja... és már esküvő valakivel meg gyerek tervezés... Nagyon be van sz**va az itélettől.

De szerencsétlen csaj is biztos meg van vezetve. Vagy a szülei "megvették kilóra"

Nekem sem ismerte be a bűncselekmény súlyosságát, csak amit ő nem tud hogy én találkoztam az exével és a gyerekkel is 2 héttel az eset után és még akkor is be volt feketedve a csaj arca, Karjai, lábai és alig bírt levegőt venni olyan fájdalmai voltak :(

Épeszű nő meg, ha tudja ezt csak nem menne hozzá valakihez aki pár hónapja ilyen brutálisan bántalmazott valakit. És ugye annak gyermekét is.

2017. jún. 10. 19:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ezzel nézz szembe

6) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a súlyos testi sértést

a) aljas indokból vagy célból,

b) védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személy sérelmére,

c) a bűncselekmény el hárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére,

d) maradandó fogyatékosságot vagy súlyos egészségromlást okozva,

e) különös kegyetlenséggel

követik el.

sőt:

Ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül legalább kettő határozott ideig tartó szabadságvesztéssel büntetendő, a büntetési tétel felső határa a legmagasabb büntetési tétel felével emelkedik, de nem érheti el az egyes bűncselekményekre megállapított büntetési tételek felső határának együttes tartamát.

2017. jún. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor megértem ha be van tojva
2017. jún. 10. 19:52
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
aki egy 4 éves védtelen gyermeket bántalmaz az megérdemli, hogy a börtönben rohadjon meg
2017. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ép eszű bíró inkább ráveri a maximumot, hogy az új asszony és a gyerek is megmeneküljön tőle időben.

Nem jelent indokot az enyhítésre.

2017. jún. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!