Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan vételnél derült ki...

Ingatlan vételnél derült ki az elbirtoklás. Mi a tennivaló?

Figyelt kérdés

Részletesebben. Idén terveztem / zek venni ingatlant, ingatlanosnál találkoztam a tulajjal, megegyeztünk, stb.


Kiderült, hogy a jelenlegi telekhatár, meg a földhivatali telekrajzban lévő telekhatár nem egyezik. Mivel nekem ehhez hitel kell, ezért megkértem, hogy fenntartom a szándékom, ha rendezi ezt. Az érintett szomszédja nem ment bele ilyen ajándékozásos megoldásba, hogy egyszerűbben tudják rendezni a helyzetet (?), ezért ez szerintük elbirtoklás, ami az ő javukra billen. -Nem sok egyébként, kb 40 m2, de nekem az is gond lesz-.

1., Az egy dolog, hogy elvesztegettünk kb 4 hetet azzal, hogy gazdánk próbált illetékmentességet kérni. Ezt nem kapta meg. Az a kör mennyi idő múlva kerülhet sorra, hogy van érvényes telekrajz, és hívhatom a hitelhez az értékbecslőt?

2., Az ilyen elbirtoklásos telekhatár rendezésnek mi lenne a szabályos menete, vagy lépésről lépésre hol lehet leírva?

3., Nyilván semmi sincs ingyen, bár tudtommal ebben nem én vagyok érintett, de ennek mik a költségvonzatai?

4., Melyik lépésnél milyen hivatal az érintett?


Egyébként informál az eladóm,ha történik fejlemény, csak szeretném mástól is hallani az eljárási lépéseket.



2019. márc. 30. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Indított a szomszéd elbirtoklási pert?

Nem! Ez eddig a részéről birtokháborítás, és mivel (gondolom) fel lett szólítva (tud róla), hogy az nem az ő területe így már nem is lesz elbirtoklás!

2019. márc. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a tulajdoni lapon nem szerepel az elbirtoklás,akkor a szomszéd mehet a fenébe!

Az is meglehet,hogy a Földhivatalnál van rosszul bejegyezve (mi is ezt szívtuk meg)!

A legbiztonságosabb megoldás:az eladó Földmérő szakembert hív és te ragaszkodj ahhoz,hogy a mérés eredménye bekerüljön a Földhivatali iktatásba! Sok Földmérő ígéri a Földhivatali bejegyeztetést,de nem teszik! Lehet a Földhivataloktól is kérni földmérő szakkollégát!

A földmérő által jelzett határjelölőt fotózni,az eladó húzzon ki akár madzag,drótot a határvonal mentén!Ne vedd meg az ingatlant addig míg nincs rendezve terület,a földet akaró szomszéd pokollá teszi az életeteket!

Ha sikerül a tulajdonjogokat elrendezni,akkor az első dolgotok a kerítésépítés legyen!(néhány kamerát érdemes lenne felszereltetni.

2019. márc. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az előző voltam 2/2. A hitelt csak az értékbecslés után kapod meg.Általában 2-3 hónap alatt lezajlik.

A földmérői díj lehet 30 000ft,de jobban járnátok a Földhivatali (50 000-60 000ft)vagy a bírósági szakértő (100 000ft) rendezni.

Nem tudni a településen mit sorolhattak a kinézett helyre, és az miben érintheti azt ahol ingatlant szeretnél venni.(Önkormányzatnál is tudsz tájékozódni)

Hallottam olyanról,hogy az ingatlanok átszámozása is okozott nagy kavarodást (amikor az utcanevek megváltoztak).

Meg kéne nézni a helyrajzi számmal egybekötött rajzot (úgyis meg kell kérni).

2019. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most másodfokon van az ügy, és várunk.
2019. márc. 31. 19:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmondod,miért kellett a 2.fokra menni?
2019. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!