Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol lehet fiatalokra káros...

Phoney kérdése:

Hol lehet fiatalokra káros számítógépes játékot bejelenteni?

Figyelt kérdés

A játék egy német Kft. által üzemeltetett, "magyar" nyelvű internetes szerepjáték, melyet "8 általános" színvonalat szégyenben hagyó módon fordítottak le, azaz nem "helyesítási hibákkal", hanem "nem egészen magyarul". 16-20 év körüli alulművelt önkéntesek végezték a "munkát", fordító munkája véletlenül sem látszik rajta.


A fő célközönség 12-18 év között van, a megcélzott napi játékidő több óra. Nem kérdés, hogy teljesen tönkreteszi a fiatalok helyesírását és nyelvérzékét, amiről a játékon belül bármikor meggyőződhet bárki.


Van lehetőség leállításra, vagy újrafordításra kényszeríteni a német kft-t?


2010. júl. 4. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Úgy tudom nincs. De ha tényleg ilyen rossz, akkor a gyerekek sem fogna vele játszani.
2010. júl. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Leírnád a játék nevét?
2010. júl. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, melyik játék ez?
2010. júl. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz, ha bejelented? Attól még fognak vele játszani, ha érdekli őket...
2010. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Fognak, de én megnézném magamnak.
2010. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
akkor mért nem írsz a készítőnek, hogy ez meg az rossz, és íme itt van a jó fordítás.
2010. júl. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Nagyon hasónlít a leirása a "metin2" -re

De azt teljesen leforditották :S

2010. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Nincs lehetőséged ilyenre. Az "antikultura" terjesztése nem illegális.

Egyébként egy hagyományos csevegő szerveren, egy blogon kommentáláskor, sima online játékokkal olyan szinten lerombolják magukat a fiatalok (kulturálisan), hogy el sem hinnéd.

Nem érdemes foglalkoznod egyetlen ilyen oldallal, mert csak felidegeled magad (ráadásul nem tudsz ellene tenni semmit).

2010. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

te jóisten!!

csak ilyenen tudnak az emberek cirkuszolni? inkább nem kell neki a magyarra fordítottat játszania, akkor legalább alapszinten megtanul más nyelven ugy ahogy én is eljutottam a semmiből az angol középfokúig. ha a gyerek már bocs de olyan buta hogy egy rossz helyesírású játék rombolja a helyesírását akkor az gáz.

szerintem ha bejelented őket nem érsz el vele semmit, nem fognak egy ember bejelentéséért újrafordítani

2010. júl. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem okoz álmatlan éjszakákat a dolog... viszont egy végtelenül suttyó cégről van szó, és ha ennyin múlt volna, szívesen kiraknám őket a magyar piacról:)


Egyébként igen, a metin2.hu-ról van szó. A gyerekek pedig játszanak vele, mert más ingyenes "magyar" MMO nincsen/nem tudnak róla, a metinnel meg az egész magyar web reklámfelületeit telehányták.

2010. júl. 6. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!