Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért káros az energiaital...

Miért káros az energiaital (chipsadó,30 milliárd bevétel)?

Figyelt kérdés
Milyen káros anyag van benne? Kiváncsi vagyok mások véleményére! Szerintem egyáltalán nem káros (mértékkel).A Fidesz propaganda szerint káros, ezért 150!! Ft-al adóztatja literenként. Közben meg 30 milliárdos bevételt vár a chipsadótól.
2011. szept. 11. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
A taurin nagyon káros, és a sok koffein is (általában 30mg van egy literben). A chipsadó az már más téma.
2011. szept. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Ez amúgy az energiaitalok terén nem is rossz dolog, mert pl. lásd a gyártót amit még a tv-ben is mutattak, direkt emiatt az adó miatt kifejlesztett egy olyan receptet amiben kihagyták/helyettesítették természetes anyagokkal amire az adó érvényes lett volna, így legalább egy kis mértékben csak egészségesebb. S noha ez a kormány részéről pénzkeresés, nem pedig a mi egészségünk miatti aggódás volt mégis pár dolognál arra sarkalta a gyártókat :D
2011. szept. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A Fidesz károsabb az egészségre mint az energiaital...
2011. szept. 11. 15:36
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
taurin koffein és cukor! szerinted miért van rajta hogy gyermekek és terheseknek rohadtul nem ajálott?
2011. szept. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
fidesz propaganda mi?! tudod két féle tudatlan ember van, az egyik csöndben elvan a saját világában a másik viszont hangosan szajkózza azt ami szerinte igaz, és megrendíthetetlen te az utóbbi vagy
2011. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az energiaital akármekkora mértékkel fogyasztva is káros. Ezt speciel nem a Fidesz találta ki. Először is több koffein van benne, mint egy kávéban. Ez felnőtt embernél még nem is olyan nagy baj, de rengeteg buta tini issza, akiknek még egyáltalán nem szabadna koffeint fogyasztaniuk.

Taurint tartalmaznak, nem ritkán a megengedett mennyiség többszörösét. Minél olcsóbb egy ital, általában annál többet. A taurinra szüksége van a szervezetnek, de nem akkora mértékben, amennyi az energiaitalban van. Addiktív szer, önmagában túladagolva viselkedészavart okoz.


Ami még nagyobb baj, az az, hogy ez a kettő kölcsönhatásba lép és felerősítik egymás hatását. Emiatt károsabb az energiaital a kávénál, amiben csak koffein van.


Ettől függetlenül nem tetszik a Fidesz döntése, egyszerűen be kellett volna tiltani az energiaitalt, ahogy előtte s megvoltunk nélküle, utána is meglennénk. És legalább a tinik - mert ők a fő energiaitalfogyasztók - nem mérgeznék magukat vele tovább. De persze nekik nem az egészségünk számít, hanem csak a bevétel...

2011. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Van itt egypár véresszájú Fideszes, bár a Fidesz gazdaságpolitikája bekakált és kisebb az arcuk...
2011. szept. 11. 18:55
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
Ne akard elhinni, hogy az energiaitalok speciel egészségesek csak azért mert fideszellenes vagy. Én mondhatni pártatlan vagyok jelenleg, mert ugyan legutóbb a fideszre szavaztam de azóta valahogy nem tetszik amit csinál (ezt most ne taglaljuk). De szerintem is, noha az 100%, hogy az adó bevezetése semmilyen tekintetben sem a magyarok egészségét tartottam szem előtt, hanem a pénzt nézte, attól még az energiaital káros és kész.
2011. szept. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

nekem speciel egészséges az energiaital, mert ha lemegy a vérnyomásom, akkor mozdulni nem bírnék nélküle, és pocsékba megy az egész napom. arról hadd ne én tegyek már, hogy a hülye tinik literszámra isszák, akkor betilthatnánk minden gyógyszert is, mert azzal meg öngyilkosok szoktak lenni...


b+ csupa olyat adóztatnak meg, ami nekem muszáj, a hizlaló kajákért is fizessem a pluszpénzt a 45 kilómmal csak mert Donna Tonna hízik tőle...

2011. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

a taurin és a koffein hosszútávon nagy mennyiségben káros. okozhat alvászavart, idegi rendellenességet, szívműködési zavarokat, gyomorfekélyt. legalább is ezek azok, amiről kávésok/turbóitalozók beszámoltak, orvosi tájékoztatás biztosan széleskörűbb


Cyndel:

ha valakinek alacsony a vérnyomása, nem ezzel kell pótolni, inkább biciklizz, fuss, táplálkozz egészségesen, legyen kiegyensúlyozott életed, és nem lesz vele gond. de gondolom nem sportolsz, sokat tvzel és gépezel. az nem jó kifogás hogy genetika, mert ha ilyen adottságod van, akkor is javít rajta a sportolás. valószínű hogy vérszegény is vagy, és a légzésed sem megfelelő.

avagy a bánatot sem csak alkohollal lehet orvosolni

2011. szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!