Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bűn "munkanélküli"-nek lenni,...

Bűn "munkanélküli"-nek lenni, vagy ez kommunizmus?

Figyelt kérdés

Aktív hallgatói jogviszonyom van, de csak 1 órám. Nem találtam még munkát.

Ez egy nagyon kisváros, szoktam bemenni pár délelőtt vásárolni, sétálni, kajálni, ügyeket intézni, angol tanárhoz...


Hát ez nem csak ilyen nyomulós busszsofőröknek tűnt fel, hanem a rendőrségnek is, meg be is szóltak páran, mikor fagyit nyaltam egy parkban.

Nem csak, higy igazoltattak többször is, hanem megfigyelnek és ez nem vicc, ők mondták, mert több bejelentést is kaptak.


Ez egyébként nonszensz, mert sok munkanélkülit ismerek, ilyen olyan okból... Vagy mert nincs ráutalva, vagy nem talál.


Falun én sem találnék, ahol lakom.

Sosem loptam, nem csinálok semmit, miért kell bántani, meg megfigyelni???


Ha meg nem találnak semmut, bocsi, hiába figyeltünk meg, kabbe, kommunizmusban élünk...


Van egy barátnőm, ficista a pasija, nemrég költöztek, ő neki is ez a programja, csak éppen egy másik városban, senki nem bántja.


2019. ápr. 4. 23:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ja és segélyre sem jelentkezhetek be így... Továbbá menjek el a fájós gerincemmel, csipőficammal, lúdtalppal árút feltölteni, hogy mindenki megnyugodjon, vagy legyek egész nap a 4 fal között, hogy zsarzkáimnak könnyebb dolga legyen.


Elhiszem, hogy bejelentettek, rengeteg a pletykás, más dolgába beleszóló, azt is kifigyelik, ha levágatod a hajad... Vagy el mersz menni futni, hát azt csak a bolondok csinálják, dolgozni ké e, ezek a mai fiatalok

2019. ápr. 4. 23:22
 2/12 anonim válasza:
Ha csipő ficamod, lúd talpad van lehet drogosnak néztek azért biztos nem jelent be senki mert éppen nem dolgozol.
2019. ápr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Én már dolgoztam Almádiban, Veszprémben, Keszthelyen, Miskolcon, BP-n, Székesfehérváron, de még Velencén is, sőt! Bordeaux mellett kis faluban.


Tudod van egy olyan dolog, hogy utazás.

A kaja meg nem alanyi jogon jár.

Szóval, ha van pénzed, ne dolgozz, te ügyed. De ne cigánykodj: ne lopj és várd, hogy jutalom járjon érte.


Munka a faluban nincs, akkor ideje felszállni a buszra.


Ez nem kommunizmus. Kapitalizmus. Nem jár börtön a munkakerülésért, ahogy szeretnéd beállítani.


De neked meg a gimis anyag sincs meg töriből. Nem értem hogyan lehetsz hallgató? Az felső oktatási kategória. Ahhoz meg kell egy közép suli.

2019. ápr. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt úgy nevezik, hogy üldözési mánia, de manapság már elég jó hatásfokkal kezelhető.
2019. ápr. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nyilván képletesen értem, te...


"Szóval, ha van pénzed, ne dolgozz, te ügyed. De ne cigánykodj: ne lopj és várd, hogy jutalom járjon érte."


Erról beszélek...


De egyébként hivatalosan nem vagyok munkanélküli.

2019. ápr. 5. 07:11
 7/12 A kérdező kommentje:

"Ha csipő ficamod, lúd talpad van lehet drogosnak néztek azért biztos nem jelent be senki mert éppen nem dolgozol."


Esélyes. Szerintem is. Drogosnak hisznek, vagy dílernek. Egyszer egy nő megállított, valahonnan jöttem, erre közölte, hogy "na mi van reggel 10-kor már részeg vagy, szégyelhetnéd magad te senkiházi". Mikor csak nézek, hogy mi van, , "hogyan mész, én nagymama vagyok, tessék szépen menni", mondtam, hogy nem részeg vagyok, hanem csipőficamos, továbbment...


Néztek már rám furán, úgyhogy ezer százalék, hogy bejelentett valaki.

Csak nem értem, hiába jönnek utánam stb., nem fognak találni semmit, mert valami buzgómócsing betelefonált.


Vagy ki sem szabad jönni a házból... Akkor meg aza baj... Szánalmas. Pesten mindenki leszarná, ha akár egész nap sétálsz, vagy ülsz egy parkban,ilyen putri helseken meg. Hiába mondja anyám, ott nincs ez...

2019. ápr. 5. 07:22
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

"A kaja meg nem alanyi jogon jár."


Ja, majd te megmondod, hogy ki egyen, és ki nem. :D

Pont a fajtádról beszél a kérdező, az ilyen minden szarba kanál, begyepesedett parasztokról.

2019. ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom tanuló vagy. Tanulói jogviszonyban vagy, ehát nem is lehetsz munkanélküli.
2019. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, szóval ezért is aggaszt, semmi rosszat nem teszek.


Biztos drogosnak, vagy tolvajnak nézett valaki és bejelentett

2019. ápr. 5. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!