Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fegyvernek kinéző tárgy...

Fegyvernek kinéző tárgy viselése utcán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy esernyő aminek a markolata szamurájkard kinézetű, plusz az egész körülbelül olyan hosszú összecsukva és azért egy bizonyos távolságról tényleg nem mondod meg, hogy az kamu vagy sem.


Lehet ilyet viselni utcán, anélkül hogy a rendőr lefoglalja vagy ez a rendőr jókedvétől függ?


Akit érdekel itt megtalálja:


[link]



2019. ápr. 7. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Konkrétan tudom hogy nem bűncselekmény, de még csak nem is szabálysértés!


17 lehettem, amikor a haverommal körbe-körbe sétáltunk a pécsi vasúti pályaudvaron, és dumáltunk. Eközben avval szórakoztam hogy elővettem a zsebemből egy automata fegyver kinézetű öngyúlytót, "cowboyosan" megpörgettem, majd avval a mozdulattal zsebre is raktam. Hát olcsó játék volt, hülyegyereknek!


A második körnél szemből megállított két civil rendőr hogy kérik az iratokat. Ahogy nyúltam a farzsebemhez, a szeme sarkából észrvettem mellettem egy egyenruhást is aki hátulról jött, és akinek a keze a pisztolytáskán nyugodott! Ekkor fordultam hátra teljesen, mögöttünk még kettő zsaru, ugyanígy csípőre tett kézzel!

17 évesen ez kész beszarás volt!

Annyi történt, hogy a civil megkérdezte hogy van -e nálunk szúró-vágó eszköz, vagy lőfegyver? Mondtam hogy nálam van egy stukker formájú öngyújtó. Elkérte, megnézte, visszaadta. Nem kommentálta, de láttam a tekintetükön hogy az én qrva anyámat!

2019. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Elméletileg lehet szabálysértés.

Ugyanis ha valakit megrémiszt akkor lehet garázdaság szabálysértés is eme tárgy utcán való magadnál tartása.


idézem a btl ból neked:


339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a garázdaságot


a) csoportosan,


b) a köznyugalmat súlyosan megzavarva,


c) fegyveresen,


d) felfegyverkezve vagy


e) nyilvános rendezvényen


követik el.”


vagyis ha calaki pánikba esik és emiatt rád hívja a rendört vagy feljelent, akkor elméletben lehet ebből büntető ügyed.

2019. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__9623..


Pacsi vele. :D Ha rendőrt nem is hivnak max hülyének néznek.

2019. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az esernyo nem szamit. Alig ismerik,h az szamurajkard. Illetve a rendor kiprobalhatja,h esernyo.


Szerintem siman jarhatsz vele a minden napokban.

2019. ápr. 8. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

#1, #2-nek:


Te most vagy el sem olvastad amit beillesztettél, vagy az értelmezéssel volt gondod.


Definícó:


Aki olyan kihívóan közösségellenes, ERŐSZAKOS magatartást tanúsít, ...

2019. ápr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!