Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyaroroszagon mik a jogszaba...

Magyaroroszagon mik a jogszabalyok viperara? (teleszkopos bot)

Figyelt kérdés
Taskaban esetleg kocsiban vagy otthon lehet tarolni?Valamint muanyag gagyira is ugyan az a jogszabaly mint mondjuk egy vasra vagy acelra?

2019. ápr. 8. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Tiltott minden fajtája.
2019. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=LZM9ho85YlQ

pedig ebben a videóban én mást hallok.

4:10-től.

2019. ápr. 8. 18:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Magyarországon még a rendörségnél sincs rendszeresítve, csaka különleges rendvédelmi szervek használhatják törvényesen, sima rendör nem

A civilek meg abszolut nem tarthatnak maguknál teleszkopos bot ot.

Ha igazoltatásnál megtalálja nálad a rendör jól megbüntetnek(remélem)

2019. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a jo szandekot!Mennyivel buntethet?
2019. ápr. 8. 20:23
 5/15 anonim ***** válasza:

Vipera közterületen viselése szabálysértés, és 50ezer Ft pénzbírsággal büntethetik. Elméletben.

A gyakorlatban kicsi az esélye, hogy "ruházatátvizsgálnak", ha meg megtalálják nálad, az is esélyes, hogy csak elveszi a rendőr/nyomozó.

Tizen-X éve hordok magammal edzett acél viperát önvédelemre, én bevállalom a szabálysértés rizikóját, cserébe olyan eszköz van nálam, amiben megbízok, és garantáltan hatásos.

A csehektől hozattam, 13ezer Ft.

(Sorszámozott, edzett, 21", kompakt verzió.)

2019. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm végre egy normális válasz.Én sem azért vettem egyet hogy rajoskodjak vele meg kötekedjek mindenkivel, hanem, hogy legyen nálam egy önvédelmi eszköz ha esetleg megtámadnak, kocsiban okoznak kárt szándékosan, meg most őszintén szerintem jó ha van egy ilyen nálam mert ha rámjönnek 5-en mondjuk hiába küzdősportoltam x évet nem valószínű hogy egymagam sok esélyem lenne.Én személy szerintem kocsiban tárolnám (kesztyűtartóban) ennek milyen következménye lehet és a rendőr mondhatja e azt hogy na "pakojjjáá kii" és átkutatja a kocsit?
2019. ápr. 9. 16:55
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak megfelelő indokkal vizsgálhatják át az autót.

Milyen viperát vettél?

A kínaiak önveszélyesek.

ESP-t, vagy ASP-t hordjál.

2019. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából csak egy gagyi ebay-es viperát. 2500 ft volt mondom annyit még ér még ha soha nem használom akkor is.

ESP-ket hallottam hogy nagyon jók de túlzott szükségem nincs rá, hogy sok pénzt kiadjak érte:)

Csak nem lesz indok, hogy átkutasson.Eddig semmi összetűzésem nem volt hatóságokkal.

2019. ápr. 11. 18:51
 9/15 anonim ***** válasza:

A ggyi viperával az a baj, hogy lágy anyagból készülnek, és egy erőteljes kicsapáskor kitágul annyira a Morse-kúp, hogy áthalad a belső rész a külsőn, és szétesik.

Ha viperával akard magad megvédeni, akkor ne sajnálj egy edzett ESP-re 12-14000 Ft-ot. Annyit csak ér az életed..

2019. ápr. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hivatalosan KKVE, ha megtalálja a rendőr utcán, kocsiban, akkor 50 ezer forint pénzbírság és elkobozzák az eszközt. A dobozában, elcsomagolva lehet szállítani, igaz, akkor nyilván nem lehet használni védekezésre. Otthon minden további nélkül tarthatod, még alhatsz is vele. Jellemzően minden ilyen közelharci fegyverre igaz ez a szabályzás, otthon lehet kardod, pajzsod, lándzsád, bozótvágód, amit csak akarsz, viszont az utcán nem igazán.
2019. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!