Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolvány szám...

Személyi igazolvány szám tulajdonosát le ellenőrízni?

Figyelt kérdés
Lenne egy személyi igazolvány szám és meg szeretnék győződni róla hogy ahhoz a névhez tartozik aki ezt állítja. Hogyan tudom ezt megnézni?

2019. ápr. 13. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Állj be rendőrnek és hajrá.
2019. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Rendőr haver, vagy pénzért magánnyomozó.
2019. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy baj lenne, ha bárki csakúgy hozzáférne hozzá, hogy adott névhez milyen személyi szám,tartozik, vagy fordítva. Éppen ezért kérik el a személyit, és nem bemondásra gépelik be pl egy okmányirodában, vagy éppen ezért kérnek róla scant, vagy fénymásolatot bizonyos ügyintézéseknél, pl akárcsak egy egyetemi beiratkozás.

Amennyiben viszont megvan minden az igazolványon szereplő adat(igazolvány szám, név, anya neve, születési hely, idő), akkor le lehet ellenőrizni, hogy stimmel-e, illetve érvényes-e azaz igazolvány.

[link]

2019. ápr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első két trollnak, egy olyan dokumentumot írtunk alá amin nem szerepel semmi ami őt beazonosítaná, utólag sms be elküldte a személyi számát, de az is kamu lehet.
2019. ápr. 13. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben felesleges ellenőrizni, tuti hogy kamu.

Vagy ha nem az, akkor neki kell bizonyítania, azzal, hogy megadja azokat az adatait amikkel te ellenőrizheted.

2019. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem troll vagyok, de ezt te mint magánszemély, nem tudod ellenőrizni sehol.

Nem kellett volna aláírni.

2019. ápr. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

2.vagyok és nem trollkodásból írtam. Magánszemélyként nem tudod megtenni, de ahogy írtam, rendőrhaverod vagy magánkopó igen. Vállalkozók is így szokták ám.


Egy troll.

2019. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor olyan opció sincs hogy bemegyek a helyi hivatalba és megadom nekik az azonosítót és nevet, és ez a kettő egyezik e vagy sem? Mert engem csak ez érdekelne.
2019. ápr. 13. 21:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Minden esetre köszöntem a válaszokat.
2019. ápr. 13. 22:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan opció van, hogy jelented a gyanúd a rendőrségen, de arról ő is tudni fog, mikor kopogtat nála Kovács főtörzs.
2019. ápr. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!