Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egészségügyi vizsgálat a...

Egészségügyi vizsgálat a munkahelyen- nem furcsa hogy lassan 20 év alatt soha 1x se kellett mennem vizsgálatra és az üzemorvost se láttam soha?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éve vagyok egy helyen. A minap hallgatom a rádiót arról beszélnek hogy a munkahelyeken végzett alkalmassági és belépés előtti eü vizsgálatokat így megy úgy ellenőrzik, és időről időre meg kell újítani vagyis nem úgy megy hogy valaki belép és aztán ez a vizsgálata ítéletnapig elég....


Na most. Én mint írtam 20 éve itt vagyok lassan. Amikor beléptem előtte semmiféle vizsgálat se volt. Amitóta itt vagyok soha semmiféle vizsgálat se volt. Engem itt még orvos nem látott.

És ami a hab a tortán: van itt olyna hogy „üzemorvos“ van neki egy szobácskája, van neki egy papír rendelési ideje. De az eégsz csak papíron van azt az orvost még ember nem látta azt garantálom. Én a 20 év alatt 1x se láttam.



Ez az egész így olyan dolog, amivel nekem foglalkozni kéne vagy szarjam le?


Foglalkozzon csak vele a munkáltató, mert ha egyzser ebből gebasz lesz azt úgyis rajta verik le és nem rajtam?


2019. ápr. 15. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:

A munkáltatón verik le, ne stresszelj.

Amúgy évi egyszer lenne kötelező.

2019. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha kicsit is a bögyömben van a munkahelyem, én felnyomnám emiatt.


Amúgy is: a munkaalkalmassági vizsgálatok nem viccből lettek kitalálva. A célja, hogy a dolgozók ne veszélyeztessék se a maguk, se mások testi épségét. Persze az is, hogy a munkáltatót biztosítsa afelől, hogy a munkavállaló el tudja-e végezni a feladatát.


Egy ilyen munkahelyen azt is megkérdőjelezem, hogy minden más rendben van-e. A munkahelyed az egészségedet védi-e. Meg hát a pénzügyi dolgokról nem is beszélve.

2019. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenkit átengednek úgy is. Semmi különleges nincs üzemorvosi vizsgálaton. Ha mondjuk élelmiszer iparba dolgozol az más kérdés. Ott kell szekletmintat adni a hatóságnak pl. Mert ott betegsegeket ki kell szűrni.
2019. ápr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha te nem igényled, hogy legyen, akkor nem kell foglalkoznod vele. A munkáltató felelőssége, hogy betartsa a munkaügyi szabályokat. Egyébként meg tényleg nem sok haszna van, kis vérnyomásmérés, táblaleolvasás, tüdőmeghallgatása... ebből még nem derül ki semmi.
2019. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Ha te nem igényled, hogy legyen, akkor nem kell foglalkoznod vele. "



Éd ha igénylem akkor mi van...... semmi.


nem igénylem, leszarom csak úgy mondod ezt mintha rajtam állna.... ezért kérdezem: és ha igénylem netán akkor lesz? akkor se lesz.

2019. ápr. 15. 11:00
 6/10 anonim ***** válasza:

A munkáltatód kötelessége az is hogy ezt biztosítsa meg az is hogy ezt elvárj tőled. Neked akkor lenne fontos ha később bizonyítani szeretnéd, hogy a munkád okozott nálad valamiféle egészségkárosodást. Ha lenen éves vizsgálat és azon kiderülne valami - ami előző évben még nem volt jelen, vagy ha a következő éves vizsgálatra már úgy mennél, hogy van papírod arról, hogy .... akkor számítana.

A munkáltatód kell fizessn neked (özvegyednek) ha a munkahelyeden agyvérzést kapsz vagy a munkáltató lesz felelős azért ha sofőrként kárt okozol, mert infarktust kaptál vezetés közben a céges kocsival. Vagyis neki lenne fontos, hogy időben kiderüljön magas-e a vérnyomásod annyira, hogy az agyvérzés, infarktus veszélye álljon fenn, netán alkalmatlan vagy a vezetésre, hiába van jogsid.

Ahol nincs maga a munkavégzés kötve egy egészségügyi állapothoz, mint pl. az élelmiszer ipar vagy vendéglátás, hivatásos sofőri munka, ott általában a cég a dolgozóknak adja juttatásként a rendszeres céges kivizsgálás lehetőségét vagy épp magát védi vele. Az, ha ott van az üzemorvos és ha te rosszul leszel bent vagy baleset ér akkor van orvos akit hívni lehet, ahová menni tudsz azonnal, az már elégséges a legtöbb munkahelyen. Kisebb cégeknél nincs is ilyesmi, már ez is plusz hozzájuk képest.

2019. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha igényled kérsz időpontot üzemorvoshoz és elmész rá.
2019. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha igényled kérsz időpontot üzemorvoshoz és elmész rá."


Hát őszintén kíváncsi lennék mi lenne ekkor. Uis az üzemorvosnak ott a szobája (még az életben senki se járt benne tök üres a pókhálón kívül más nincs benne) és elvileg minden héten 2x tól itt ott az orvos. Ki van írva.

Természetesen soha az életben még ott senki nem volt se akkor se máskor, émn még itt orvost soha az életbne nem láttam , pedig lassan 20 éve itt vagyok.


Szóval kíváncsi lennék mi lenne ha felkeresném rednelési időben (még csak időpont se kell) mit mondanának vajon hol van?

2019. ápr. 15. 11:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Az üzemorvos főmunkaidőben háziorvos valahol.

Nálunk úgy van (korabbi munkahelyeimen is így volt), hogy alkalmanként bent van szervezetten a cégnél, de ha neked máskor van szükséged rá, akkor a HR ad egy beutalót vagy szimplán egy telefonszámot, és elmehetsz a rendelőbe, ahol amúgy dolgozik.

2019. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem a cégnél mész üzemorvoshoz. Nem oda kérsz időpontot. A kórházakba is van üzemorvos és magánba is. Megtudod te oldani.
2019. ápr. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!