Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet esetleg ebből feljelentés?

Lehet esetleg ebből feljelentés?

Figyelt kérdés
Na szóval a helyzet az, hogy egy vállalkozó nem fizette ki apumat és tartozik neki még pénzzel, de se telefont nem vett fel semmire nem reagáltak. Mondtam neki hogy adja meg a csávó tel. számát és majd én beszélek vele. Így is volt felhívtam és mivel előtte felidegesítettek nagyon csúnya hangon beszéltem vele, de szó szerint nem fenyegettem meg, meg semmi csak azt mondta hogy tönkretesz minket erre annyit mondtam, hogy én is tönkre tudlak téged. Utána felhívtam őt megint viszont most normális hangvitelben és elnézést kértem a viselkedésemért és mondtam, hogy beszéljük meg. Erre annyit mondott, hogy jó rendben de az előző beszélgetéseket felvette, mondom rendben. Na most ha neki jól esik akkor fel tud engem jelenteni?

2019. ápr. 15. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jelenthet fel, mert ő tartozik apádnak, de szerintem nem csak neki. A vállalkozók mind ezt csinálják, dolgoztatnak pénz nélkül. Tegyetek ellene ti feljelentést és mondjátok meg hogy apádnak nem vette fel a telefont, de ahogy te hívtad másik számról azt már felvette és szó szót követett ahogy ilyenkor lenni szokott, ő meg közölte hogy felvette a beszélgetést a tudtod nélkül.
2019. ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy annyira köcsög volt, hogy mondta apumnak hogy nem kell számla és így aznapra be se volt jelentve mert ismerőse szokta őt, így a feljelentés ki is esik (igen apum is jól elrontotta, hogy nem csináltak számlát). Itt Most inkább az a lényeg, hogy nem szeretnék feljelentést abból, hogy így beszéltem vele mert mondtam neki eléggé cifra szavakat, de utána normális hangon beszélgettünk egymással (egyébként azzal az indokkal nem akar fizetni, hogy őt se fizették ki de aki megbízta a vállalkozót azt mondja, hogy márpedig ő igen). Csak azért izgultam mert nem szeretnék rendőrségre járkálni meg semmi mert hirtelen ideges lesz és beballag a rendőrségre feljelenteni. Igazad van mert azt mondania kellett volna, hogy felveszi és így információt hallgatott el tőlem így betévesztett engem is.
2019. ápr. 15. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezzel nem fog a rendőrség foglalkozni.
2019. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Feljelenteni nem fog, erre nem is pazarlok több szót.


Itt sajnos két megoldás lehetséges.


Mivel törvényen kívüli sztorit akarsz megoldani, ezért az eszközökben sem választhatsz törvényest mert támadható lennél.


1.) Leírod tanuló-pénzként.


2.) Támadásba kezdesz. Ide a fenyegetés kevés, figyelmeztetni kell! Pl: ha nem fizeti ki, le-kromofágozod a kocsiját, aztán újra kérni fogod a lóvét!

Megéri neki? Nem hinném. Ha nem fizet? Kromofág a kocsira, majd erősítéssel megkeresni, és megkérdezni hogy hajlandó -e fizetni?

(erősítést vigyél, mert "picit" nyűgös lesz!)


Ha még mindig nem akaródzik neki fizetni, akkor kérdezd meg hogy van -e tűzkárra biztosítva a háza?


FIZETNI FOG!

2019. ápr. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem csak a feljelentős rész volt fontos, mivel így már felveszi a telefont és megbeszélik. De azért köszönöm, hogy pazaroltátok rám az időt és válaszoltatok, így már nyugodtabb vagyok :D
2019. ápr. 15. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan ezzel. Nehogy édesapád kerüljön bajba, ha nem ad számlát.
2019. ápr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!