Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mivel nem találtam munkakör...

Mivel nem találtam munkakör kérdést, így ide írom. Lehet belőle bajom (többit lent)?

Figyelt kérdés

Egy műanyagfeldolgozó cégnél dolgozom. Véletlenül csináltam anyagi kárt, pontosabban is részletezem. PS műanyag tálcát daráltam és fekete zsákokban volt elszórva. Néha-néha öntöttem zsákból és az egyik zsákot bekapta a daráló, de csak a szélét. Nem kerítettem nagy figyelmet rá, így folytattam a műveletet úgy, hogy már nem zsákból öntöttem. Pár nap múlva visszahozzák és megmutatják, hogy apróbb fekete szemcsék kerültek az anyagba, így selejt. 450 KG anyagról beszélünk, kilója 200FT. Azt is kitalálták, hogy a másik zsákot, amelyet megkezdtem utána, abban is tuti van, mert a rendszerből nem ürült ki a fekete zsák foszlányai. Alkalmi bejelentéssel vagyok bejelentve magáncégnél.

Beperelhetnek, ha ott hagyom őket? Illetve, levonhatják valami törvényes úton? Van erre lehetőségük? Van hová mennem, ha úgy alakul, ezen nem görcsölök, de konkrét összeget még nem mondtak a kárról, de egy kárörvendő munkatársam 200.000FT kárra becsüli az összeget.

Kötelességem kifizetni?

Kerülhet-e rendőrségre vagy bíróságra az ügy, ha nem fizetem ki?



2019. márc. 22. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, kifizettethetik veled, ha kilépsz, és nem tudják a fiuzdból vonni, akkor per, majd végrehajtó.


Vállald el, és egyezz ki velük!

2019. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Van velük szerződésed?
2019. márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Olvasd el!


[link]


egy mondatot kiemelek, de ne elégedj meg ezzel:


Akkor kell csak a teljes kárt megtéríteni, ha szándékos vagy súlyosan gondatlan károkozás történt, illetve ha vezető állású munkavállaló gondatlanul okozott kárt.

2019. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerzodes nincs, alkalmira(napi bejelentessel) vagyok bejelentve.
2019. márc. 23. 01:14
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Miután bedaráltad a zsákot utána tovább dolgoztál, mintha semmi sem történt volna, és még több anyagot szennyeztél be a zsákfoszlányokkal?

Ez olyan mintha az operáló orvos kilyukasztja véletlenül a gyomrodat, majd' bezárja a hasüregedet, és megy a következő műtétre.

2019. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
ember, legyen ár bennned gerinc. fizesd ki.
2019. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elolvastad a linken lévő cikket? Nem bulvárlap írása, megbízhatsz az ott leírtakban. Ha kilója valóban 200 Ft, akkor 90 000 forint az okozott kár.

Mikor történt ez? A legvalószínűbb az, hogy nem hívnak többet dolgozni, mert figyelmetlen vagy, s kárt csinálsz.

Bíróság nem valószínű a kár csekély anyagi súlya miatt. (Többe kerülne a per, mint a keletkezett anyagi kár.)

A bizonyítási kényszer a cégé, tehát nekik kell megalapozni a feljelentés tárgyát, mégpedig bizonyítható, minden kétséget kizáróan.

Azt meg nem kell indokolniuk, ha nem kell a munkád a jövőben.

2019. márc. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!