Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érdekelne, hogy milyen segélye...

Eszta kérdése:

Érdekelne, hogy milyen segélyekben, kedvezményekben részesülhetek, mivel megszünt a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Október 31-én megszünt a munkaviszonyom, jelentkeztem munkanélkülire,ami nagyon kevés pénz! Szeretnék minél előbb elhelyezkedni, de addig is(pl.Önkormányzatnál) milyen segélyekben, kedvezményekben részesülhetek? mivel egyedül nevelem a lányomat,és törlesztem alakás hitelemet! Segítsetek! S.O.S.
2008. nov. 11. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, de nem kisebbségi vagy, akkor sajnos nem fogsz kapni az Önkormányzattól egy fillért sem! Én is hasonlóan jártam tavaly előtt, és azt mondták, hogy nincs rá pénz. Bezzeg az utána következő 6 gyerekes kisebbséginek adtak! :(((
2008. nov. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ez hülyeség.

add be az önkormányzathoz a következőkre a kérelmeket: vagyis érdeklődj. Elvileg kaphatsz rendszeres gyermekvédelmi támogatást ( munkanélküli egyedül álló szülő), egyszeri szociális támogatást és rendszeres szoctámot. Érdeklődd meg mihez mit kell benyújtani és nyújtsd be. Mielőbb, mert a köv testületi ülésen vagy bizottsági ülésen tárgyalják majd meg, és azt pedig ugye nem tudod mikor lesz.


Egyébként két éve mi is kaptunk amikor férjem munkanélküli volt én meg GYES-n voltam, s nem vagyunk kisebbség. Sőt mind ketten két diplomások.

2008. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem volt még 365 munkaviszonyban töltött napod az elmúlt 4 évben, akkor segélyt lehet kapni, ami 90 napig jár, ez 25ezer körül van, ha volt legalább 365 munkaviszonyban töltött napod az elmúlt 4 évben, akkor a járulékot kaphatod, ami azt hiszem, fél évig járhat, az összege az elmúlt 4 évben kapott átlagkeresetedtől függ. Nekem nincs gyerekem és lakáshitelem, nem tudom, mennyire veszik ezt figyelembe, mivel kérdezik (legalábbis a gyereket biztosan), gondolom, valamennyire beleszámítják, de nem tudom, mi járhat vagy nem. Ez a hivatalos, hogy ettől eltérnek, az már más kérdés. Próbálj azért munkát találni, remélem, sikerül minél hamarabb. Én is hasonló problémákkal küszködök, csak pályakezdőként... na, az se piskóta...
2008. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a legtöbb Önkormányzatnál azt mondják, hogy nincs rá keret! Persze próbálkozni azért lehet!
2008. nov. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaphatsz lakhatási támogatást is mivel van lakáshiteled,és ha a lakásod nagyobb mint 65nm,valamint ha az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 40 e ft-t.Ez is kb 10 e ft.És a gyerekek ingyenétkezést,és ingyen tankönyvet kapnak.
2008. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom kötöttél-e a banknál olyan biztosítást,hogy munkanélküliség ideje alatt a bank fizeti a törlesztőrészletet.Én kötöttem havi 1000 Ft.Kérdezd meg esetleg a bankban,hogy ez nics-e véletlen beleépítve a törlesztőrészletbe.És ne ilyedj meg,én jártam a hivatalban a múltkor,nem jár Nekünk semmi mert pár forintal meghaladjuk a limiteket.De ha a férjem csak úgy szimplán nem dolgozna akkor több segélyt kapnánk mint a jelenlegi fizetése.Jó mi?
2008. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az onkormanyzatnal erdeklodjel, es ne engedd magadat lerazni, mert valamelyik ugyintezo nem segit, mintha az o penzet osztogatna, pedig o csak papir munkat vegez.

A lakas hitel torlesztest nem kell hogy mondjad. A lenyeg hogy mi a havi beveteled, es hanyan eltek belole!

- gyerekvedelmi segely havonta

- atmeneti segely 3 havonta

- ha a parod nem fizet gyerektartast, akkor azt is megelolegezi az allam, kerdezd meg pontosan

- futes tamogatas

- a gyerek 50-os kedvezmenyben reszesulhet vagy teljesen ingyenesen etkezhet az oviban, iskolaban

A Gyerekvedelmi Szolgalathoz menjel el, es ok is pontosan megmondjak neked! Ok segitenek!

Az nem igaz hogy nem kapsz tamogatast es csak a romak kapnak, ez butasag, es rosszindulatu megjegyzes csak!

2008. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4%
Tudtam, hogy lepontoztok :-D Pedig ez hivatalos infó...
2008. nov. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok kisebbségi, de azért remélem sikerrel járok!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Majd írok a fejleményekről!

2008. nov. 12. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!