Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem múltam el 18 éves,...

Ha nem múltam el 18 éves, akkor csak alkoholt vásárolnom illegális, vagy birtokolnom és elfogyasztanom sem szabad?

Figyelt kérdés
Kerestem a jogtátban, de nem találtam meg, lehet béna vagyok. Amúgy nem mintha fontos lenne, mert megvan a törzshelyem ahol kiszolgálnak, csak érdekel, hogy az pl. legális-e, mikor disznóvágás előtt megiszok két felest a családdal.

2019. ápr. 18. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
🤦‍♀️
2019. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

otthon családi körben úgy iszol ahogy jólesik, (max ha valami balhét csinálsz akkor a szülőt felelősségre vonhatják de ahhoz is igazán nagy balhé kell.)

közterületen/utcán pedig általában tilos, kortól függetlenül alkoholt inni.

2019. ápr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na akkor most valaki a kérdésre? Mi a törvény?
2019. ápr. 18. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta nem változtattak rajta, akkor csak kiskorú számára való értékesítés tilos.
2019. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illegális sem vásárolnod, sem fogyasztanod kiskorúként. Szép is lenne, ha kiskorúakat büntetnének azért, mert alkoholt fogyasztanak. Aki ad neked ilyesmit, az adott esetben kiskorú veszélyeztetését is elkövetheti, de neked ebből semmi bajod nem lehet.
2019. ápr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2019. ápr. 19. 08:43
 7/8 kovpet ***** válasza:
76%

Ha valami nincs tiltva, akkor szabad. Ezért nem találod a jogszabályok között.


Bár azt azért megkérdezném, hogy azt hol találtad, hogy tilos vásárolnod. Számodra eladni tilos csak, ahogy ezt már előttem is írták.

2019. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul fogalmaztam.
2019. ápr. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!