Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogállás akkor ha Bp. En...

Mi a jogállás akkor ha Bp. En egy konditeremben a személyzet turkál a felügyeletére bízott táskámban?

Figyelt kérdés
Nem lopnak el semmit csak infót gyűjtenek. Legutóbb nyoma volt annak hogy kivették a telefonomból az SD kártyát. Gondolom, hogy letöltsék róla az adatokat.
2019. ápr. 26. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Semmi.
2019. ápr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

'Legutóbb nyoma volt annak hogy kivették a telefonomból az SD kártyát. Gondolom, hogy letöltsék róla az adatokat.'


A paranoia kezelendo dolog.

2019. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Beírsz a panaszkönyvbe és rendőrt hívsz, lopás gyanúja miatt.
2019. ápr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3


Köszi!

Végre egy normális válasz. De lopás nem történt.

Az legális hogy kiveszi a kártyát és letölti az adatokat róla?

2019. ápr. 26. 23:53
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Akkor minek adod oda nekik újra meg újra a cuccodat????
2019. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ma bizonyosodott be egyértelműen. De ez nem a

gyakorivisszakérdezés.hu ....

2019. ápr. 26. 23:55
 7/16 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Lopás GYANÚJA, miatt hívsz rendőrt. És igen, az adataid lelopása/lemásolása is illegális! Főleg, ha leklónozza a kártyát, vagy megszerzi a netbank kódokat!


Szóval panaszkönyv ÉS rendőr.

2019. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#8


köszönöm szépen!

Csak lehet normális válaszokat is adni...

Zöld pacsi ment minden rendes válaszolónak!


Még 1x köszönöm! :)

2019. ápr. 27. 00:09
 9/16 anonim ***** válasza:

szerintem ez a magánszféra megsértése.

Ha esetleg családi képek vannak a telódon, vagy esetleg erotikus képek rólad és a párodról, semmi joga senkinek sem nézegetni, pláne nem turkálni mások cucca közt.


Az esetleg elfogadható, hogy biztonság miatt ellenőrzik az odajárók táskáit, hogy esetleg nem-e visz be kést vagy valamilyen fegyvert, de azt is max a tulaj jelenlétében.


Nem vagyok jogász, kereskedelemben dolgoztam, ha esetleg felmerül az, hogy valaki lop a boltban, bevisszük a raktárba, de nem kutathatjuk át a táskáját, és még ő sem köteles kipakolni, csak rendőr jelenlétében, mert ha egy eladó belenyúl esetleg úgy, hogy a kezében van egy termék, és úgy csinál, mintha a táskából vette volna ki, a gyanusított nem tudja bizonyítani, hogy nem ő tette bele.

2019. ápr. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ez magántitok és személyes adatok megértése. Bizonyítanod nehéz lesz.


Azt javaslom többet oda ne menj. Vagy. Vigyél egy pendrive-ot. Amire letöltessz egy olyan programot amely logolja, azt hogy mikor történt belépés rá. Ez bizonyítéknak jó lehet. Vagy csak hozd rájuk a frászt. Rakj rá egy txt filet azzal a névvel, hogy "Olvass el!". Ebbe beleírod, hogy: "Tudok arról, hogy mások dolgaiba turkáltok és megnézitek az adatokat is az eszközökön. Ezen a Pendriveon egy szoftver fut amely az email címemre küldi a belépési adatokat. IP cím és azt is, hogy mikor és milyen eszközről léptek fel, illetve a mac címet is. A rendőrség javaslatára tettem ezt. Köszönöm nektek a bizonyítékot. Hamarosan idézést kaptok" vagy valami hasonlót. Hidd el soha többet nem fognak ilyet tenni és ha valóban igaz akkor az arcukon látni fogod a félelmet. Én valami ilyesmit csinálnék, mert hiába jelented fel, ha nincs rá bizonyíték.

2019. ápr. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!