Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogállás akkor, ha engem...

Mi a jogállás akkor, ha engem megtámadnak késsel és én gázspray-vel lefújom az illetőt?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 16:07
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
3%
Szerinted mi?
2019. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Ezért kérdeztem.
2019. jan. 10. 16:20
 3/11 anonim ***** válasza:
4%
Könnyű testi sértés vádjával eljárást indítanak ellened, ami akár 2-3 év szabadságvesztéssel is végződhet.
2019. jan. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor inkább érdemes leböketni magam...
2019. jan. 10. 16:39
 5/11 anonim ***** válasza:

#3

Ezt most nem mondod komolyan..

2019. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
#3-as csak ironizál, gondolom. Természetesen jogos önvédelem, a késes megy a sittre.
2019. jan. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de én ezért is nem tartok magamnál, nálunk mindenhol térfigyelő kamerák vannak.

Olyan, mint az ötöslottó: a hírekben párhavonta hallani, hogy valamely ügy kapcsán segített, de a valóságban senki nem ismer olyat, akinek az ügyében segített volna.

Önvédelemnél azonban lefogadom, hogy azonnal lesz felvétel.


Nem bízom a magyar igazságszolgáltatásban.

Elég ijesztő már önmagában a Tolvajkergetők sorozat is, már mielőtt a legvégén elfajultak volna a dolgok, akkor is...

2019. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem jogos önvédelem, hanem "jogos védelem", ez a neve a dolognak. Tehát, ugyanolyan joggal védhetsz meg mást, mint magadat.

A Btk. 22. § részletezi, mint büntethetőséget kizáró okot, keress rá.

Ha bizonyítani lehet, hogy tényleg késsel támadtak rád, akkor azt úgy kell venni, hogy konkrétan az életedre törtek, és bármilyen módon védekezhetsz, beleértve, hogy meg is ölheted az illetőt. Van még 1-2 dolog, aminek meg kell felelned, de az alap az, hogy korlátlan mértékben és módon védekezhetsz, ameddig fennáll a veszély, minden ebből fakadó következményt a támadónak kell viselnie.

2019. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megjegyezni, hogy az eszköz birtoklásának jogossága nincs kihatással a jogos védelem jogszerűségére. Ha valóban késsel támadt rád az illető, és te lelövöd az illegálisan tartott pisztollyal, az még attól jogos védelem marad, és nem fognak elmeszelni emberölésért, fegyverrel való visszaélésért viszont igen.


Azonban! Nálunk ez úgy néz ki, hogy mind a védekezőt, mind a támadót megvádolják, éppen ezért önvédekezés után azt kell mondani, hogy a történtek hatására sokkos állapotba kerültél és nem tudsz érdemben nyilatkozni jelenleg, és azonnal ügyvédhez kell fordulni. A magyar joggyakorlat rendkívül szigorúan jár el az önvédekezőkkel szemben, ha nincs komoly ügyvédjük, akkor borítékolható, hogy beszopják.

2019. febr. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Ez esetben melegen tudnám javasolni a joggyakorlóknak, játsszák el az összes lehetséges szituációt, de élesben, utána lehet levonni a végkövetkeztetést.

2019. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!