Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy Facebookos fénykép miatt...

Egy Facebookos fénykép miatt köteleztek már alpereseket egy vagy többmillió Ft-os sérelemdíj megfizetésére Magyarországon?

Figyelt kérdés

Exem polgári jogi pert indított ellenem, mert szakítás után bosszúból egy nyilvános Facebookos képét megosztottam egy oldalon,ahol kapott hideget-meleget,de nem írtam hozzá semmit. Utána megbántam és a képet kérésemre másnap törölték. Hátrány nem érte ez miatt.Most viszont egymillió Ft-ot követel tőlem. Az igaz hogyha személyi jogsértést állapít meg a bíró, akkor automatikusan jár neki minimum ekkora összeg? Igaz hogy a sérelemdij megítélésénél az anyagi helyzetem sem veszik figyelembe?

Megbántam amit tettem,ezért idióta kioktatásikat nem kérek!



2019. ápr. 28. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Mér köteleztek vóna?
2019. ápr. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Mér köteleztek vóna?"


Mert van rá törvény,csak azt nem tudom hogy ezt a gyakorlatban érvényesítette e már valamelyik bíróság. Elvileg ha a sértettet nem érte semmilyen hátrány ez miatt, akkor is megítélhetik neki az összeget. Legalábbis én ezt olvastam.

2019. ápr. 29. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!