Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vásári, piaci termék értékesít...

Vásári, piaci termék értékesítés végzettséghez kötött-e?

Figyelt kérdés

Hamarosan egyéni vállalkozást szeretnék indítani, azon belül saját termékeket készíteni, amihez megvan a szakképesítésem (ötvös). A 21/2010. (V.14.) NFGM rendelet szerint az értékesítéshez boltvezető, kereskedő, becsüs vagy ékszerbecsüs végzettség szükséges, de a rendelet nem tér ki egyértelműen a vásári személyes értékesítésre és ahogy értelmezem csak a helyhez kötött (bolthelység) tevékenységre vonatkozik (?). Írtam a NEHITI-nek (Nemesfémvizsgáló és Hitelesítő Hatóság) egy email-t ezzel kapcsolatban, de meg se lepődök, hogy nem állt eddig módjukban válaszolni.


Próbáltam erre vonatkozó jogszabályt találni, de csak a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletet találtam ezzel kapcsolatban, amiben csak annyi szerepel, hogy évente csak a 4 féle ünnepi időszakban megrendezett vásáron + 1 talán választott vásáron értékesíthetek? (bemásolom ide a rendelet ezen paragrafusát, mert lehet én vagyok a hülye és nem a törvényalkotók: "12. § (2)Közterületi értékesítés keretében a húsvéti, adventi, karácsonyi és szilveszteri ünnepeken, valamint évente egy alkalommal, kizárólag az adott ünnepen és az azt megelőző 20 napban az 5. mellékletben meghatározott termékeken túl az adott ünneppel, illetve az adott alkalomhoz kapcsolódó helyi hagyománnyal összefüggő termékek, továbbá nemesfémből készült ékszerek, díszműáruk és egyéb tárgyak forgalmazhatók.")


Tehát az a kérdésem, hogy

a) kell e végzettség a vásári, piaci értékesítéshez (gondoljunk itt WAMPra, művészetek völgyére, ilyesmi)

b) ha kell, akkor azt melyik jogszabály írja le

bb) ha nem kell, akkor azt melyik jogszabály írja le

c) mi a tököm ez a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet 12. § (2) bekezdése, tolmácsot szeretnék kérni



2019. máj. 1. 11:57
 1/1 Lekri ***** válasza:
Biztos, hogy nem kell végzettség, de erre nincs külön jogszabály. Egyszerűen nem írják le sehol, hogy kellene. Az előírásokkal tisztában kell kell lenned, legyen nyugta és az árúd eredetét tudd igazolni.Ennyi.
2019. máj. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!