Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak szerintem morbid?

Csak szerintem morbid?

Figyelt kérdés

Annak idején édesanyám közvetlen rokonának sírjába temettek egy másik rokont. A temetőben azt mondták, hogy a temettető (édesanyám) már nem él, így megkapták a sírt. Mikor édesanyám erre rákérdezett a temető irodájában, azt mondták, ők nem tudták, hogy még él. (A sír folyamatosan meg volt váltva, nem lejárt sírról volt szó)

Most ismerős mesélte, hogy megváltottak egy sírt, amelyben ismerősük nyugszik, (rokoni kapcsolatban nem állnak), és ők majd oda fognak temetkezni. Ezek szerint kimegyek a temetőbe, megváltok egy nekem tetsző sírt, és odafektetnek halálom után? Nem furcsa? Régen, úgy tudom, a felszámolt, már kihantolt sírokat adták el újra, ez egy új szokás? Más városokban is így van?



2019. máj. 5. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

"Most ismerős mesélte"

Ez mi már?

Szerintem nem igaz.

2019. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk egészéén biztosan nem igaz. A megváltott sírt nem adjak el masnak és oda mást nem temetnek.
2019. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamit félre érthettél te vagy ők. Vagy egyszerűen átverés van a dologban, akik "eladják" a sírhelyeket azok palira veszik az embereket.

Azt tudom elképzelni, ha nem fizetik tovább a sírhelyet, akkor hogy ne kelljen kihantolni azt, aki oda van temetve, "rá"temethetnek valaki rokont, ha úgy akarja. Őszintén, engem nem zavarna ha már az unokáim sem fizetik meg a sírhelyemet, hogy egy leszármazottam vagy rokonom is oda temessék.

Ha tényleg megtörtént amit neked meséltek, akkor tegyetek feljelentést!

2019. máj. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez mindig is úgy volt, hogy lehetőség volt rátemetésre.

Jelenleg a rendelet szerint egy sírba 2 koporsós és pluszban 4 urnás temetés lehetséges.

Ha letelt az utolsó temetéskor kifizetett 25 év megváltási idő, akkor a temetőnek meg kell keresni a hozzátartozókat (ha nem tudják az elérhetőséget, akkor csak kitesznek egy hirdetményt a lejáratról), és ha nem váltják meg újra, akkor ismét ki lehet adni, bárkinek.

Rendes sírhely esetén a porladási idő 25 év, utána, ha nem váltja meg senki a régi halottnak, akkor a helyi szabályok szerint vagy máshová (tömegsírba) helyezik a régi csontokat, vagy elhamvasztják, vagy csak a szabvány 2 m alá fél métert leásva, egy kupacban lerakják a talált maradványokat, és jöhet az újabb temetés. (Nem tudom, hogy ez az utolsó variáció törvényes-e, de egy rokon halála miatt konkrétan tudom, hogy így csinálják, mert már évszázadok óta így szokták a régi temetőkben.)

A temetők jó részében nem számolják fel egyből a 25 év után azokat a sírokat, amelyek nem balesetveszélyesek, meg nem kellenek senkinek. De ha a 25 év letelt, a hozzátartozók nem jelentkeznek megváltani, akkor a kedvedért megszüntetik, és onnantól már a tiéd, ha kipengeted a lóvét.

Pár éve konkrétan megkeresett minket egy ismerős, hogy azt a dupla sírt, ahová a déd- és ükszüleimet temették (1971-ben az utolsót), ők megváltanák maguknak. A 25 év letelt, szóval nem kellene szólniuk se, csak nem akarnak haragot. (Végül addig vacillált apám, hogy találtak másik sírhelyet.)

2019. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, azt kihagytam, hogy a két koporsós temetés között el kell telni valamennyi időnek, azt hiszem, 10 év után lehet rátemetni, de az évben nem vagyok biztos. Ezt még a 25 év letelése előtt, a sírt megváltó személy, vagy a rokona, vagy az első elhunyt rokona kérheti, ill. ezeket lehet odatemetni. A többi jelentkezőnek meg kell várni a 25 évet, és hogy a temettetők feladják a sírhelyet.

Ha pontosabban érdekel, mint ahogy én tudom, akkor itt a jogszabály:

[link]

2019. máj. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!