Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy nagyon morbid a...

Lehet, hogy nagyon morbid a kérdésem, de válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A férjemmel nemrég óta vagyunk házasok, nagyon szeretjük egymást. Nyugodtan mondhatom, hogy tökéletes a kapcsolatunk, talán jobb már nem is lehetne. Néhány hete kiderült, hogy érkezik a trónörökös. :)

Mindketten hihetetlenül boldogok vagyunk, hogy babánk lesz.

Mindezt csak azért írtam le, hogy nehogy megkövezzetek a következő kérdés miatt.

Szóval...

A lakás, amiben élünk, teljes mértékben a férjemé (még azelőtt vette, hogy megismerkedtünk). Tehát nekem gyakorlatilag semmi közöm a lakáshoz.

Ha ne adj isten tragédia történne a párommal (még belegondolni is szörnyű), mi lenne velem? Mármint azt tudom (ha egyáltalán jól tudom), hogy a gyermek örökli a lakást. De én milyen státuszban lennék? Ugyanis nem lenne más lehetőségem, mint elköltözni, mert egyedül nem tudnám fenntartani. De egyáltalán én eladhatnám a lakást?

Nem akarom, hogy ilyesmi történjen, és nagyon remélem, hogy ez csak egy elméleti kérdés marad, de akkor is érdekel. Eddig abszolút nem foglalkoztatott a dolog, de mióta tudjuk, hogy baba érkezik, elgondolkodtam a dolgon. Rettegek, hogy egyszer egyedül maradok a gyerekkel (és itt most ugye egyértelműen nem a válásra gondolok), kiszolgáltatottan, pénz nélkül.

Ismét hangsúlyozom, imádom a férjemet, bízom benne, hogy együtt fogunk megöregedni, a szívbaj kerülget, ha belegondolok, hogy történik vele valami, csak eszembe jutott, hogy mi lenne, ha ebbe a szörnyű helyzetbe kerülnék. Tudom, nem szabad így felfogni, de mióta babát várok, össze-vissza csapongnak a gondolataim, hogy mi lesz, ha egyszer...

Nem értek az öröklési dolgokhoz, úgyhogy nagyon köszönöm, ha valaki leírja, hogy zajlik ez ilyenkor.


2012. ápr. 23. 14:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Az özvegyi haszonélvezet a tied lenne. Ha eladnád a lakást, amíg a gyerek kiskorú, úgy a gyámhatóság kezelné azt a pénzt.18 éves korában kapná csak meg.
2012. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek örökölné a házat, te pedig holtig tartó haszonélvezeti jogot kapnál.

Eladni a gyámhivatal engedélyével tudnád, mivel a gyerek tulajdona lenne. Ha a megélhetés miatt szükséges, valószínűleg belemennének, de az érte kapott pénz is a gyereké lenne, ergo a következő lakást is az ő nevére kéne valószínűleg megvenned.


De ez reméljük, csak elméleti. :)

2012. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

A jogi részéhez ugyan nem értek, de affelől biztos lehetsz, hogy a kérdésed ésszerű és nincs benne semmi kivetnivaló. Sajnos amilyen igazságtalan az élet, bármikor beüthet valami baj, és nem árt, ha tisztában vagy ezekkel a dolgokkal.

Sok boldogságot!

2012. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
75%
szerintem is
2012. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%
nem tudom hogy te milyen státuszba kerülnél, de ha végrendeletet írtok akkor nincs több kérdés. meg lehet szépen beszélni főleg ha ez mindkettőtöknek eszetekbe jutott, szóval ha a végrendelet szerint tied a ház akkor utána el is adhatod ha ne adj isten valami történik
2012. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%

Végrendeletben sem rendelkezhet a teljes házról, hisz ott a köteles rész.

Én abszolút jogi szempontból válaszoltam. (2. válaszoló vagyok.)

2012. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ez az egész csak az én agyszüleményem, a páromnak nem jutott az eszébe. Legalábbis nem mondja.

Igen, én is arra gondoltam, hogy lehetne írni egy végrendeletet, de nem tudom, hogy hozzam fel a témát a férjemnek. Ennek olyan kihasználás szaga van, nem? Vagy csak én érzem így? Mindent meg tudunk beszélni, sosem volt köztünk tabu téma, de úgy érzem, hogy ezzel kicsit kínos előhozakodnom. Pedig sokkal nyugodtabb lennék. Nyilván senki nem gondol arra, hogy mi van, ha hirtelen elveszíti a párját, eddig én sem gondolkodtam ilyeneken, csak mióta tudatosult bennem, hogy egy újabb életért is felelős leszek. Akkor is, ha az apukájával történik valami...

2012. ápr. 23. 14:48
 8/29 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a végrendelet sem oldja meg a dolgot. Köszönöm szépen, ezt nem tudtam.
2012. ápr. 23. 14:50
 9/29 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat, kedvesek vagytok. Én meg már arra számítottam, hogy egyesek megköveznek majd, hogy egyáltalán fel merem tenni a kérdést. De még egyszer köszönöm, hogy ilyen kedvesen válaszoltatok.

Mindenképpen meg fogom beszélni a félelmeimet a párommal, csak így fogok megnyugodni.

2012. ápr. 23. 14:57
 10/29 anonim ***** válasza:
87%

Nem morbid a kérdés, amikről írsz az élet velejárója. Aki morbidnak tartaná, az burokban és álomvilágban él.


Én annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem meghalt apukám, amikor kicsi voltam. Az én nevemre került a ház, anyu a haszonélvező. S tuti, hogy ez azért alakult így, mert ez volt a törvényes. Ha lett volna más lehetőség, anyu biztos a nevére íratta volna. Szóval szerintem az apa halála után automatikusan a gyerek lesz a tulaj, anya a haszonélvező.


Igaz azóta is anyám lakik benne az élettársával, a banki hitelt én fizettem ki(mint tulaj, mert ők nem fizették). Nem is beszélve arról, hogy azóta (22 éve) teljesen lelakták a házat.

2012. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!