Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a magyar települ...

Mit gondoltok a magyar település szerkezetről?

Figyelt kérdés

Annyit gondolkodtam már, h hol lehetne élni, várososn, vagy vidéken falun. Mindkettőt próbáltam már. Vidéken imádtam a természet közelségét, városon a sokszínűséget pezsgést,de valahogy egyik mellett se tudom magam elkötelezni. Falun nincs elég új inger, városon nem nem bírnék panelben a négy fal közt élni. Más meg kilőve mert nem vok gazdag.


Legszivesebben maradnék a kertesháználl, de úgy h metró 5 perc alatt a belvárosba repítsen:)


Szerintetek Magyarországon jól van ez, h főleg ez a két véglet közt választhaszt. A falvak elnéptelenednek, a fiataloknak nincs elég lehetőség munkára ismerkedésre, különboző hobbikra kikapcsolódásra, a város meg nem emberközpontú hanem az autóknak épült.Poros száraz a levegő.Van még aki hasonló dilemával küzd?


Szerintetek mi lenne a megoldás? Mert a falu és a város is érték a maga nemében, de egyedül kevés. Meg vannak olyan külvárosok is ahol rosszabb az infrastruktúra mint egy faluban. Kertváros megoldás lenne? vagy a magasabb fizetés? Akkor a városon is tudnál kertes házat venni, meg a faluról is bejárni?


2011. szept. 14. 01:22
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Amit leírsz, hogy a városban nagyobb az élet, de zsúfolt és természetidegen, a falu meg unalmas, az kb mindenhol így van. Ami magyar sajátosság, hogy a fővároson kívül majdnem mindenhol hatalmas a munkanélküliség, a falvakban pedig kifejezetten rossz az infrastruktúra és az intézményi ellátottság.

Ha a kettő előnyeit akarod ötvözni, akkor érdemes egy közepes méretű megyei jogú városba költöznöd, mittudomén, Pécs, Sopron, Zalaegerszeg, Eger, stb.

Esetleg egy Pest környéki településre, de a munkahelyed valszeg akkor is Pesten lesz, és a fél napod utazással megy el. Ami közel is van a belvároshoz és szép kertvárosi rész, az meg horribilisan drága (budai hegyek, Wekerle-telep, Gellért-hegy). Szóval én Pestet hanyagolnám, max végszükség esetén, ha máshol nem találok munkát.

2011. szept. 14. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Pestet nem ismerem, de én egy vidéki kisvárosban lakom, kertesházban a város szélén egy nem túl nagy ház tehát nem is drága. Bicajjal kb 5 perc alatt bent vagyok a belvárosba, kocsival szintén, a busz ott áll meg a házunk előtt tehát azzal is.

Én egy kisvárost ,,javasolnék,, vagy azt, hogy vegyél magadnak egy kertet(nálunk már 3-500ezer forint között lehet kapni olyat amin még ház is van:)

Így akkor mész le a faluba amikor akarsz de mégis városban lakhatsz.

2011. szept. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Magyarország legnagyobb problémája, hogy hiányoznak a közepes méretű városok.


A főváros nagyjából 2millió embernek ad otthont, az agglomerációval együtt 2,5nek, míg a következő legnagyobb lélekszámú település Debrecen mindössze 200.000fővel.


Hiányoznak a 3-400.000-es városok, amik helyi gazdasági erőt képviselhetnének tájegységenként.


Ez a központosított eloszlás az oka a falvak elnéptelenedésének is, hiszen nincs a közelükben megfelelő nagyváros, ami eltarthatná az ott lakókat...

2011. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is valami megyeszékhelyre gondoltam. Rokonaim Nyíregyházán laknak (mondjuk munkahely szempontjából nem egy előnyös környék, az tény), kertvárosi részen. Buszközlekedés jó, viszont udvar, haszonkert is van, még állatokat is tartanak.
2011. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Én is egy megyeszékhely kertes külvárosát ajánlanám, vagy egy városhoz közeli falut. Esetleg szóba jöhetnek kisebb városok is, 10 ezer fő körüliek.
2011. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én egy faluban élek, egy kisvároshoz nagyon közel. Így ha akarom meg van a "pezsgés" és a nyugalom is otthon. Budapest 45 percre van az M3-as autópályán. Így ha olyanra vágyom, ami csak a fővárosban van, akkor az is megoldható. Magyarország legmagasabb pontja meg 15-20 percre van. Szóval ilyen szempontból ideális lakóhely. Itt elég magasak az ingatlan árak, de talán most ki lehet fogni olcsóbbat is a válság miatt.
2011. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

"a város meg nem emberközpontú hanem az autóknak épült."


Már amelyik. Budapestnek is vannak olyan részei, amelyek "emberközpontúak", míg az ország tele van olyan kistelepülésekkel, amelyek az autóknak épültek (pl. akár több km hosszú egy- vagy kétutcás falvak, amelyek egy autóút két oldalán helyezkednek el).


"Kertváros megoldás lenne?"


A kertváros tipikusan nem megoldás, mert a kertvárosok lényegében alvóvárosok, ahonnan minden, ami nem lakás, messze van, ezért autóba kell ülni mindenhez.


"vagy a magasabb fizetés? Akkor a városon is tudnál kertes házat venni"


Így is túl sok kertes ház van, ezek óriási területeket foglalnak el és nagy távolságokat okoznak. A kertes ház átgondolatlan kultusza sok problémát okoz Magyarországon.

2011. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

"Magyarország legnagyobb problémája, hogy hiányoznak a közepes méretű városok."


Melyik 10 milliós országban hemzsegnek a középméretű városok? Egyszerűen 10 millió ember kevés ahhoz, hogy egy nagyváros és sok kis-közepes város mellett még közepes városok is legyenek.


Csehországban és Belgiumban 1-1 olyan város van, amely nagyobb méretkategória, mint mondjuk Miskolc vagy Debrecen, Portugáliában meg ugyan van 2 közepes város, de nagy meg egyáltalán nincs.

2011. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, arra jutottam, h Bp és egy telek a faluaban ahol felnőttem. Az az igazság, h nekem egy közepes város mint pl Debrecen, vagy Miskolc nem ad annyi újdonságot, h oda költözzek, ahoz túl pörgős vagyok, viszont imádom a természetet is, úgyhogy ha csak nagyvárosban laknék akkor nyáron az büntetés lenne, ha nem mehetnék ki a kertbe, meg nem érezném a jó levegőt.


Ha a kertvárosban jó lenne a tömegközlekedés, akkor az tetszene.

2011. szept. 15. 22:04
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
hűha az én ötletem győzött (lehet ez a te ötleted is volt:D) mit kapok?:D
2011. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!