Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél egy ilyen intézke...

Egyetértenél egy ilyen intézkedéssel?

Figyelt kérdés

1. Benzin magánszemélyeknek ~700Ft/L (magasabb adóval terhelnék)

Kiegészítés: üdülési csekkre kedvezmények.

2. Benzin cégeknek, céges autótól - kamionig ~250Ft/L (támogatott)


(arányosan csökkentve/növelve a gázolaj és egyéb üzemanyagok árát is.)


Szerintem várható eredmények:

-Rövidtávra nem autóval mennének az emberek -> gördülékenyebb haladás az utakon.

-Biztonságosabb közlekedés.

-Csökkenő szmog tartalmú, élhetőbb nagyvárosok.

-Nagyobb bevétel a tömegközlekedésben.

-Egészségesebb társadalom (mozgás, bicikli gyaloglás)!

-A autógyártók elmozdulnának a környezetbarát autók kifejlesztéséhez és gyártásához.


Üzemanyag és tömegközlekedésből származó magasabb profitból a busz/vonat/stb-járműpark fejlesztésére, és a környezetbarát autók fejlesztésének támogatására is jutna.


2010. júl. 6. 14:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egyszerűbb lenne ránevelni az embereket, hogy a szomszédba nem megyek autóval, mintsem, hogy ilyen bonyolult baromságokkal foglalkozzunk...
2010. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Szép, szép, de ilyen úgysem lenne és nem a várt hatást eredményezné. És azért ha én beülök az autóba 1 hónapban egyszer kétszer többször 700 ft/l-ért tankoljak?

A kényelmes fenekűek akikből jó sok van úgyis lázadnának.

2010. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Jogom van automobillal közlekedeni, az állam csak ne szóljon bele, mennyibe kerül az üzemanyag. Ha keménykednek, akkor tömegesen járnak majd át az emberek tankolni más országokba, és beindul - joggal - a benzincsempészet.
2010. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
mindenki valami cégnévre íratná a kocsiját
2010. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Ezt a kormánynak nem kell meglépnie, ugyanis néhány éven múlva ha nem is ennyibe, de tényleg nagyon sokba fog kerülni a benzin.
2010. júl. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%
még egy értelmes kiskirály
2010. júl. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem várható eredmények:

-Rövidtávra nem autóval mennének az emberek"


Szerintem meg a várható következmény egy autósblokád lenne és óriási felháborodás.

2010. júl. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem semmi volt ezt neked kitalálni!

Mondjál az én esetemre megoldást autó helyett:

59 éves, dolgozó nő. 8 km a munkahelyem, tömegközlekedéssel ebből 5 km lehetséges, 1 óra 15 perccel korábban érek be.

Hazafelé reggel 6-kor végzek, 7:20-ra érek haza.

Mélyvénás trombózis után nem ajánlott a bicikli és a gyaloglás a bicajt tolva, mivel 1 veszélyes lejtő ill. 1 veszélyes emelkedő is van az úton.Ép lábú emberek is meggondolják.

Az ápolói fizetésemből gyaloghintóra nem telik, az általad javasolt benzinár mellett vszínű nem autóznék.

Azt mondod, hogy a kötél olcsó és környezetbarát, hát kössem fel magam?

2010. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez nem megoldás, mert rengeteg kiskaput hagy, és azok, akiknek a seggükhöz van nőve az autó úgyis megtalálnák a módját, hogy olcsón tankoljanak!


Ráadásul az igazi gond így is a városban van, nem az autópályákon, és így a családi nyaralásokat is belföldre ellehetetlenítené, és többek között a népszerű horvát tengerpartra is.


A városi közlekedés fenntarthatatlan most úgy ahogy van, és csak ezt kell megnyírbálni. Erre jó módszer lehet a dugódíj, a belvárosban a forgalom szándékos lassítása (elterelések, dugók), illetve a parkolódíjak további emelése.

Egyik sem esik jól, de sajnos nincs jobb!

2010. júl. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15:11: ha naponta 2*8 km-t mész, azért arra még a 700forintos benzin is megfizethető szerintem.. egyébként én sem értek vele egyet, lásd fentebb a hozzászólásom, de ez pont olyan eset, hogy félreértetted a kérdést, mert nem az autó használatát akarná megtiltani.
2010. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!