Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyetértenél egy ilyen intézke...

Egyetértenél egy ilyen intézkedéssel?

Figyelt kérdés

1. Benzin magánszemélyeknek ~700Ft/L (magasabb adóval terhelnék)

Kiegészítés: üdülési csekkre kedvezmények.

2. Benzin cégeknek, céges autótól - kamionig ~250Ft/L (támogatott)


(arányosan csökkentve/növelve a gázolaj és egyéb üzemanyagok árát is.)


Szerintem várható eredmények:

-Rövidtávra nem autóval mennének az emberek -> gördülékenyebb haladás az utakon.

-Biztonságosabb közlekedés.

-Csökkenő szmog tartalmú, élhetőbb nagyvárosok.

-Nagyobb bevétel a tömegközlekedésben.

-Egészségesebb társadalom (mozgás, bicikli gyaloglás)!

-A autógyártók elmozdulnának a környezetbarát autók kifejlesztéséhez és gyártásához.


Üzemanyag és tömegközlekedésből származó magasabb profitból a busz/vonat/stb-járműpark fejlesztésére, és a környezetbarát autók fejlesztésének támogatására is jutna.


2010. júl. 6. 14:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
arról nem is beszélve, hogy nem csak a határ mentéről járnának át tankolni, mert az ország minden pontjáról megérné bárhova átmenni!
2010. júl. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
És akkor azok, akik olyan faluban laknak, ahova naponta egyszer, legföljebb kétszer megy be a busz üljenek egész nap otthon, vagy órákig gyalogolva menjenek el dolgozni? Sajnos van, aki már most kénytelen így megoldani, mert már a jelenlegi árviszonyok mellet sem tud egy személygépkocsit fönntartani.
2010. júl. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Szóval nem, nem az autót tiltanám be, csak az ésszerűtlen közlekedést. Két mondat tudom, hogy nem elég egy törvényhez, de nem ez a végzettségem, hogy a kiskapukat is megkeressem. Én csak az elvet mondtam.


Aki rá van szorulva, mert máshogy nem megoldott a közlekedés a munkahelyre, vagy fuvarozóként dolgozik, esetleg taxisofőr, a tömegközlekedésnek is jár az olcsó benzin.

Az üdülési csekk mikéntjével nem vagyok tisztában, de azzal pont azt akartam mondani, hogy az üdülés/nyári utazások is kedvezményesek lennének.

Az elképzelésemmel csak azok járnak rosszul, akik 100m-t autóval tesznek meg.

(a legelszántabbak persze megfizetik, de abból jön is az adó)


Sok szempontból javíthatna a társadalmon, a felfogásokon.


(még valamit írni akartam, de kiment a fejemből.)

2010. júl. 6. 15:28
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

várható eredemények:

-üdülési csekk fekete piac virágzásnak indulna

-fantomcégek alakulnálnának azzal a céllal, hogy a kedvezményes üzemanyagot feketén árulják a lakosságnak (nézz utána mi volt az "olajszőkítés")

-tömegközlekedés összeomlása, látványos pankráció reggelente a férőhelyekért


ez egy nagyon-nagyon rossz ötlet.

2010. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak létfontosságú, hogy autóval tudjanak közlekedni ezzel őket nagyon megvágnád.


Én inkább csak simán kitiltanám a belvárosokból az autókat (Kivétel mentők, taxik, rendőrök, tűzoltók, és belvárosi boltoknak fuvarozók), így csak tömegközlekedéssel, illetve gyalog, biciklivel, lehetne odabenn közlekedni.

2010. júl. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez alapból hülye ötlet !

mert:

1 a benzinkút tulajdonosok úgyse mennének bele vagy tiltakoznának ellene hiszen a mostani benzin árral is csökkent a forgalom.Most gondolj bele ha 700 ft lenne mennyien tankolnának?Annyira lecsökkenne a forgalom hogy kisebb nagyobb kutak tönkre mennének!Így megnőne a munka nélküliek és csökkenne a benzin kutak száma.

2 nem úgy megy az hogy csak úgy kitalálják hogy mennyi legyen rá az adó.Ha jól emlékszem 25% és nem lenne túl előnyös dolog + 25 %-al vagy többel növelni ugyanis így csak maguk alatt vágnák a fát mert nem venné meg senki inkább külföldről hoznák be és így sokat veszítenének rajta!

3 aki nem tudja kifizetni ezt az árat inkább megszabadul az autótól járművétől így megint csak nagy kiesés lenne az államnak


Szerintem csak azért nem emelnék meg ennyire hogy kevesebb autó legyen az úton vagy a környezet védelem,szmog miatt.

Ha fogyóban lenne a kőolaj akkor lehet hogy megemelnék ennyire vagy többre de csak azért hogy az emberek biciklivel járjanak biztos nem!

2010. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
úgy látom sikeresen leszavaztuk ezt a tövénymódosítást:D
2010. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem zavar. Se benzint se gázolajat nem szoktam tankolni.
2010. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!