Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Özvegyi nyugdíjam folyósítása...

Simbad6 kérdése:

Özvegyi nyugdíjam folyósítása kettő hónap múlva lejár, van-e lehetőség méltányossági továbbfolyosítására?

Figyelt kérdés
Jelenleg és talán nyugdíjkorhatárom eléréséig közmunkásként kell dolgoznon mivel korom végett udvariasan de elutasítanak jelentkezésemkor! Feleségem halála után el kellett hagynom az általunk lakott ingatlant mivel nem én vagyok az ingatlan örököse. Jelenleg albérletben lakom, aminek jövedelmemhez képest számomra túl nagy rezsiköltsége,bérleti díja. Méltányossági okból lehetséges-e a továbbfolyósítás? Én már egy 58 éves több faipari képesítéssel rendelkező öreg "tölgyfa" vagyok akit már nem lehet átültetni! Megélhetésemhez szükségem lenne a továbbfolyósításhoz hogy legalább tovább tudjak "vegetálni"
2019. máj. 10. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A törvény alapján egy év, amíg kaphatod.

Ennyi.

Neked kell megoldanod a megélhetésedet.

2019. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

"Feleségem halála után el kellett hagynom az általunk lakott ingatlant mivel nem én vagyok az ingatlan örököse"


Ez így nem helytálló, ha ott éltetek közösen, akkor neked arra jár életed végéig özvegyi haszonélvezeti jog.


De az özvegyi nyugdíj nem.

2019. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Apám 70 évesen elment benzinkútkezelőnek, mivel a nyugdíja 60ezer Ft. (Igaz, a koránál fiatalosabb, de mégiscsak 70)

140 a fizetése, 60-70-et összeszed jattban.

Te is megpróbálhatod, mindig van felvétel.

2019. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
A 2-es nagyon okos dolgot mondott. Intézd a haszonélvezetet és költözz vissza! Amellett tudsz munkát vállalni, csak nem sürget az idő.
2019. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

2-es, 4-es


Haszonélvezet csak az elhunyt tulajdonrészére kapható, ha más jogcímen tartózkodott ott a feleség, akkor nem kaphat a házastárs utána haszonélvezetet.

2019. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

#5

Biztos igazad van más esetben, csak ebben nem!

Olvasd el ezt a mondatot:

"Feleségem halála után el kellett hagynom az általunk lakott ingatlant mivel nem én vagyok az ingatlan örököse."

Ebből az jön le, hogy a feleségéé volt az egész ingatlan és azt a feleség gyereke/i örökölték.

Innentől kezdve - ha házasok voltak - az az igaz, amit írtunk.

Valószínűleg nem voltak megesküdve, mert a vonatkozó törvények értelmében az igazolt élettárs is kaphat özvegyit.

2019. máj. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Méltányosságból ellátás ma Magyarországon ? 😂😂😂😭😭😭
2019. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönök minden hozzászólást! Eredeti kérdésem az volt hogy lehetséges-e a továbbfolyósítás.Az nem kérdéses számomra hogy a feleségem gyermekei örökölték az ingatlant mivel hogy ez így jogszerű. A problémám az hogy én évekig /tizen/ ápoltam feleségemet csakis egyedül és nem tudtam "rendes" munkát vállalni! Teltek az évek, egyedül maradtam a semmi kis közmunkás béremmel! Olyan régióban "élek" /délkelet-magyarország/ ahol kalandor "vállalkozók!" kínálnak munkalehetőséget a hozzám hasonló munkavállalónak éhbérért becsapva őket!Ezt nap-mint nap tapasztalom munkavállalói próbálkozásaim során/dolgozzál 12-14 órát minden nap zsebből-zsebbe,/ de bejelenteni nem akar még ha úgy is eggyeztetek meg! Nincs egy stabil kiszámítható munkahely ahol becsülettel kitartással dolgozhatna az ember! Jelen helyzetemben én nem engedhetem meg
2019. máj. 11. 21:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyedül vagy. Nézz körül jobban fizető régiókban először olyan munka után, ami akár lakhatást is ad és több bért.

Ma a fával foglalkozó szakemberek úgy tudom, keresettek.

Az unokám asztalosnak tanul és másodévesként már nem is kevés fizetésért munkákat kap.

2019. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat valamilyen okból megszakadt az írásom! Tehát jelen esetben én nem engedhetem meg magamnak hogy ilyen munkaadókhoz be áljak dolgozni mert a két szék közt a földre ülök, el veszíteném még ezt a kis jövedelmet is! Tehát vissza térnék az eredeti kérdésre! Köszönöm!
2019. máj. 11. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!