Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltató adhat igazolatlant...

Munkáltató adhat igazolatlant ha szombaton nem mész dolgozni? (persze ha nem országos munkanapról van szó)

Figyelt kérdés
3 műszakba vagyok kajaidő napi 30 perc és ha nem megyek szombaton levonják. Újabban azzal fenyegetnek h ha nem dolgozom le a kajaidőt szombaton akkor igazolatlan. Nem tudom eldönteni h ez csak egy duma h járjak szombaton dolgozni vagy tényleg adhatnak szombatra igazolatlant.

#munka #kajaidő
2019. máj. 12. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Látni kellene pontosan, hogy mit ír a cég munkaidő szabályzata. Akár még törvényes is lehet.
2019. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Igazolatlan, mi? Bírják az üzenőbe, tanítónéni láttamozza, anyukáddal meg aláíratod.

Annak ellenére, hogy a leírásodban annyi értelem sincs, mint egy kupac lótrágyában, a megoldás egyszerű. Ha a szombat neked beosztás szerinti munkanap, akkor menned kell dolgozni. Ha nem mész, szerződésszegést követsz el, a munkáltató ha nagyon akar, kirúghat vagy bevasalhatja rajtad az okozott kárt. Ha nem munkanap, akkor a szombati rendkívüli munkavégzést a munkáltatónak időben, írásban kell elrendelnie. Ha megtette, lásd az előző pontot, ha nem akkor elméletileg nem kérhet számon, hogy miért nem mentél be. Az ebédszünet meg nem tudom, hogy jön ide.

2019. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 kaja időt kell ledolgozni, ha nem dolgozod igazolatlan. Ezt mondják nekem. Csak nem tudom h ezt csak mondják h menjek be dolgozni, vagy tényleg így van
2019. máj. 12. 22:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Olvasd már el a munkaszerződésed!

2019. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

" kaja időt kell ledolgozni, ha nem dolgozod igazolatlan. Ezt mondják nekem."

Nem hiszem hogy ezt mondják, csak ezt érted ki belőle.

A munkaidődnek nem része az ebédidő. Vagyis úgy jön össze a napi 8 órás munkaidő és a fél órás ebédidő, ha valójában 8 és fél órát vagy bent a munkahelyeden. A " kaja időt kell ledolgozni" azt jelenti, hogy valóban 8 órát kell dolgoznod, nem 7,5-t meg fél órát ebédelni. A "ha nem dolgozod igazolatlan" meg azt jelenti, hogy nem kapsz rá fizetést. Vagyis mintha hetente 5x0,5 óra, azaz 2,5 óra munkaidő hiányod lenne, az havonta már több, mint egy munkanap. Vagyis hónap végén nem kapsz egy napodra fizetést.

de hogy ezt mondják meg hogy meg tudják-e csinálni az más dolog. Nem tudjuk hol és milyen munkakörben dolgozol, ahogy más már írta, nem tudjuk, hogy a normál munkaidőd része-e a szombati munka vagy túlórában van elrendelve. Ahogy azt sem, hogy a kajaidő az 3-szor 10 perces szünet vagy egy hosszabb ebédszünet-e, hogy szalag mellett dolgozol-e vagy irodában, netán raktárban vagy burkolóként. Mert minden esetben más és más lenne a helyes válasz a kérdésedre.

2019. máj. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogod a munkaszerződésed és bemész vele egy ügyvédhez, az ilyen piszlicsáré kérdésekre ingyen szoktak válaszolni ...vagy a bírósági panasznapra vagy a kormányablakba, ott is válaszolnak
2019. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!